Atopický ekzém

pro stanovení správné diagózy je velmi důležité pečlivé vyšetření pacienta, včetně laboratorního nálezu. Atopie trápí až 16% dětí do 1 roku, ale neznamená to automaticky, že ekzém u dítěte nutně znamená atopický ekzém.

Atopický ekzém u dětí do 1 roku se vyskytuje převážně v obličeji. U 75% dětí do dvou let vymizí. U ostatních přechází do dětské formy a objevuje se převážně v ohybových jamkách končetin. Kolem puberty u 75% dospívajících projevy zmizí. Mohou se však objevit v jakémkoliv věku. Projevy atopie v dospělosti se od dětských forem liší. Tvoří na kůži vyvýšené zhrubělé ohraničené okrsky se silnou intenzitou svědění.

atopicky

Symptomy atopie


U včech druhů ekzémů se léčba soustředí pouze na příznaky.

Suchá kůže: ekzematickou pokožku je nutné často promazávat. Při použití krému  Dermaguard stačí pouze dvě aplikace denně.

Svědící pokožka je potřeba zklidnit. V počáteční fázi můžete ke zklidnění podráždění použít Dermaguard.

Když je ekzém v akutní fázi, ložiska jsou rudá, rozškrábaná, tvoří krusty které bolestivě praskají nebo drobné mokvavé pupínky, je třeba použít kortikoidní mast.

 

Léčba a prevence

Zabránit tomu, aby se pokožka nedostala do akutního stavu, který vyžaduje používání kortikosteroidů, není jednoduché. Především proto, že postižený považuje vymizení potíží mylně za vyléčení.

Řešením pro atopiky může být DermaGuard. Za prvé posiluje oslabenou kožní bariéru, za druhé pomáhá oslabené pokožce odolávat alergenům a dráždivým látkám na ní působícím. Po aplikaci ochrání pokožku 4-6 hodin, po umytí NENÍ NUTNÉ znovu namazat. Kromě ochranné funkce má také hydratační účinek. Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image