ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Popraskané ruce do krve

Popraskané ruce do krve

Popraskané ruce do krve, popraskaná kůže na prstech a popraskané dlaně trápí mnoho lidí. Toto jsou nejčastější příčiny popraskané kůže na rukou:

popraskané ruce do krve 2

Dyshidrotický ekzém

Dyshidrotický ekzém se omezuje na prsty a dlaně. Projevuje se červenými skvrnami s puchýřky naplněnými čirou tekutinou, které praskají, a kůže se olupuje. Toto onemocnění je považováno za druh atopického ekzému, ale může být projevem kontaktního alergického ekzému.

Atopický ekzém

Onemocnění vzniká již v dětství. Nejčastější příčinou je genetika, kdy se u příbuzných také vyskytovali alergie nebo astma. Atopický ekzém může u dětí zmizet, objeví se ale nečekaně v období dospělosti jako důsledek stresu, špatného životného prostředí nebo hormonálních změn. Objevuje se na různých místech těla, nejčastěji na krku a obličeji, v záloktí a zákolenní a na rukou.

Kontaktní alergický ekzém

Kontaktní alergický ekzém je vyvolán přecitlivělostí (vrozenou nebo získanou) na určité látky. Objevuje se nejčastěji na dlaních a v meziprstí a projevuje se urputným svěděním, které postižený většinou rozedře do krve. Vrozená přecitlivělost se objevuje od dětského věku v době prvních kontaktů se zeminou, pískem, prachem, srstí zvířat. Získaná přecitlivělost se rozvíjí postupně. Kůže bývá v prvních fázích spíše jen suchá, někdy lehce začervenalá, občas svědivá. Postupně příznaky nabírají na obrátkách.

Iritační ekzém

Iritační ekzém je následkem přímého poškození kůže chemickými škodlivinami. Může vzniknout po dlouhodobém styku s vodou, mýdlem, čisticími a pracími prostředky. Kůže vysychá, je zhrubělá, svědí, olupuje se a praská.

Akutní toxická dermatitida

Akutní toxická dermatitida se objevuje po kontaktu s žíravinou (SAVO, louh, bazénová chemie atd.), kyselinou, s některou rostlinnou šťávou (bolševník, pastinák atd.) Postihuje každého, kdo s látkou přišel do styku. Zarudnutí střídají puchýře, občas hluboké eroze i nekrózy. Hojení probíhá tvorbou krust a loupáním cárů kůže. Pacienta projevy pálí a bolí, svědění přichází ve stadiu hojení. Léčba se provádí konzervativně – pouze sterilním krytím a převazy.

Ochrana pokožky před poškozením

Uvedené dermatitidy mají společného jmenovatele a tím zvýšená vnímavost pokožky k alergizujícím látkám. Takovou pokožku je třeba chránit a zamezit jejímu dráždění. Dermatologové doporučují používat bariérové krémy typu Dermaguard. Dokáží pokožku chránit mnoho hodin a zároveň jí poskytují potřebnou hydrataci.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make…

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…