ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Popraskané ruce do krve

Popraskané ruce do krve

Popraskané ruce do krve, popraskaná kůže na prstech a popraskané dlaně trápí mnoho lidí. Toto jsou nejčastější příčiny popraskané kůže na rukou:

Dyshidrotický ekzém se omezuje na prsty a dlaně. Projevuje se červenými skvrnami s puchýřky naplněnými čirou tekutinou, které praskají, a kůže se olupuje. Toto onemocnění je považováno za druh atopického ekzému, ale může být projevem kontaktního alergického ekzému.

Atopický ekzém – onemocnění vzniká již v dětství. Nejčastější příčinou je genetika, kdy se u příbuzných také vyskytovali alergie nebo astma. Atopický ekzém může u dětí zmizet, objeví se ale nečekaně v období dospělosti jako důsledek stresu, špatného životného prostředí nebo hormonálních změn. Objevuje se na různých místech těla, nejčastěji na krku a obličeji, v záloktí a zákolenní a na rukou.

Kontaktní alergický ekzém je vyvolán přecitlivělostí (vrozenou nebo získanou) na určité látky. Objevuje se nejčastěji na dlaních a v meziprstí a projevuje se urputným svěděním, které postižený většinou rozedře do krve. Vrozená přecitlivělost se objevuje od dětského věku v době prvních kontaktů se zeminou, pískem, prachem, srstí zvířat. Získaná přecitlivělost se rozvíjí postupně. Kůže bývá v prvních fázích spíše jen suchá, někdy lehce začervenalá, občas svědivá. Postupně příznaky nabírají na obrátkách.

Iritační ekzém je následkem přímého poškození kůže chemickými škodlivinami. Může vzniknout po dlouhodobém styku s vodou, mýdlem, čisticími a pracími prostředky. Kůže vysychá, je zhrubělá, svědí, olupuje se a praská.

Akutní toxická dermatitida se objevuje po kontaktu s žíravinou (SAVO, louh, bazénová chemie atd.), kyselinou, s některou rostlinnou šťávou (bolševník, pastinák atd.) Postihuje každého, kdo s látkou přišel do styku. Zarudnutí střídají puchýře, občas hluboké eroze i nekrózy. Hojení probíhá tvorbou krust a loupáním cárů kůže. Pacienta projevy pálí a bolí, svědění přichází ve stadiu hojení. Léčba se provádí konzervativně – pouze sterilním krytím a převazy.

Uvedené dermatitidy mají společného jmenovatele a tím zvýšená vnímavost pokožky k alergizujícím látkám. Takovou pokožku je třeba chránit a zamezit jejímu dráždění. Dermatologové doporučují používat bariérové krémy typu Dermaguard. Dokáží pokožku chránit mnoho hodin a zároveň jí poskytují potřebnou hydrataci.

Dermaguard.

Okamžité řešení kontaktních ekzémů a vyrážek

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti alergenům
  • Prevence kontaktních ekzémů, opruzenin, vyrážek, plenkové dermatitidy
  • Chrání až 6 hodin, hydratuje, nemastí, není parfemovaný

Koupit krém

Související články

Kontaktní alergie

Příčinou kontaktní alergie je vzniklá přecitlivělost kůže na nějakou látku nebo situaci. Své by o tom vědí například lidé pracující ve zdravotnictví. Časté mytí rukou a používání dezinfekcí nebo…

Krém na ekzém

Je nutné používat kromě lékařem předepsaného masti i jiný krém na ekzém? Pokud ano, jak vybrat správný krém na ekzém? Vše závisí na správné diagnóze. Ne každá dermatitida je ekzém.

Atopický ekzém u dospělých

Atopický ekzém u dospělých má stejnou příčinu jako u dětí. Jeho projevy bývají ale jiné a postihují rozdílná místa na těle. Příčinou je vrozený sklon k alergii spojený s porušenou funkcí kůže. Je…

Mast na ekzém

Ačkoliv lékařská věda denně objevuje nové způsoby pomoci pacientům, co se týče ekzémů, jejich léčba se stále omezuje na příznaky. Léčí se postižené místo. Zánět způsobuje zarudnutí, svědění, mokvání,…