ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Mast na ekzém

Mast na ekzém

Ačkoliv lékařská věda denně objevuje nové způsoby pomoci pacientům, co se týče ekzémů, jejich léčba se stále omezuje na příznaky. Léčí se postižené místo. Zánět způsobuje zarudnutí, svědění, mokvání, suchá a popraskaná místa, pupínky, puchýřky a často i sekundární infekci bakteriemi. Lehčí stavy lze přeléčit za pomocí domácích a volně prodejných prostředků. Obtížnější stavy patří do rukou odborného dermatologa.

Přírodní mast na ekzém

Úvodem je potřeba napsat, řada bylin běžně doporučovaná na výrobu mastí a tinktur, může způsobit další podráždění. Je proto důležité použít nejprve vzorky, používat je alespoň 3 dny a vyzkoušet, zda na ně pokožka nereaguje zarudnutím, svěděním, nebo olupováním. Jako masťový základ volte nejlépe bílou lékařskou vazelínu. Hydratační byliny pro suchou kůži: juka, aloe, netřesk. Při zarudnutí: měsíček, heřmánek, liliový olej, řebříček, konopí. Při svědění: aloe, levandule, konopí.

Volně prodejná mast na ekzém

Volně prodejných mastí je celá řada. Věky prověřené jsou především ty, které obsahují síru, zinek nebo dehet. V tekutých a gelových provedeních se hodí na mokvavé formy ekzému, v pevném stavu na zklidnění suché a loupající se kůže.  Čím méně složek volně prodejný přípravek obsahuje, tím lépe.

Mast na ekzém na předpis

Zkušený lékař předepisuje masti, kterých je celá škála. K nejúčinnějším patří ty s kortikoidy. K nejslabším, a přitom účinným patří hydrocortizon, triamcinolon má středně silný účinek, betamethason silný a fluocinolon má velmi silný účinkem. Kortikoidy kůži rychle a účinně hojí, ale bohužel mají atrofující efekt. To znamená, že čím častěji jimi postižené místo léčíte, tím se kůže stává tenčí a její bariérová funkce je slabší.
Slabá kožní bariéra znamená opakování problému. To si uvědomují i dermatologové, a proto doporučují celý soubor opatření, jak ekzému předcházet. Nejdůležitější se jeví ochrana kožní bariéry v místech, kde se ekzematické projevy opakují. Na trhu existují přípravky na ochranu kožní bariéry, např. bariérový krém Dermaguard. Používá se jako prevence opakování ekzémů a pro dlouhodobou ochranu pokožky před alergeny a agresivními látkami.

Dermaguard.

Okamžité řešení kontaktních ekzémů a vyrážek

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti alergenům
  • Prevence kontaktních ekzémů, opruzenin, vyrážek, plenkové dermatitidy
  • Chrání až 6 hodin, hydratuje, nemastí, není parfemovaný

Koupit krém

Související články

Kontaktní alergie

Příčinou kontaktní alergie je vzniklá přecitlivělost kůže na nějakou látku nebo situaci. Své by o tom vědí například lidé pracující ve zdravotnictví. Časté mytí rukou a používání dezinfekcí nebo…

Krém na ekzém

Je nutné používat kromě lékařem předepsaného masti i jiný krém na ekzém? Pokud ano, jak vybrat správný krém na ekzém? Vše závisí na správné diagnóze. Ne každá dermatitida je ekzém.

Atopický ekzém u dospělých

Atopický ekzém u dospělých má stejnou příčinu jako u dětí. Jeho projevy bývají ale jiné a postihují rozdílná místa na těle. Příčinou je vrozený sklon k alergii spojený s porušenou funkcí kůže. Je…

Alergie na kov

Alergie na kov patří k nejčastější formě kontaktní alergie. Spíše, než o vrozenou alergii se jedná o získanou přecitlivělost vůči některým kovům, resp. vůči některé jejich složce. Alergie na kov…