ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Mast na ekzém

Mast na ekzém

Ačkoliv lékařská věda denně objevuje nové způsoby pomoci pacientům, co se týče ekzémů, jejich léčba se stále omezuje na příznaky. Léčí se postižené místo. Zánět způsobuje zarudnutí, svědění, mokvání, suchá a popraskaná místa, pupínky, puchýřky a často i sekundární infekci bakteriemi. Lehčí stavy lze přeléčit za pomocí domácích a volně prodejných prostředků. Obtížnější stavy patří do rukou odborného dermatologa.

Mast na ekzém 2

Přírodní mast na ekzém

Úvodem je potřeba napsat, řada bylin běžně doporučovaná na výrobu mastí a tinktur, může způsobit další podráždění. Je proto důležité použít nejprve vzorky, používat je alespoň 3 dny a vyzkoušet, zda na ně pokožka nereaguje zarudnutím, svěděním, nebo olupováním. Jako masťový základ volte nejlépe bílou lékařskou vazelínu. Hydratační byliny pro suchou kůži nebo suché místo na kůži: juka, aloe, netřesk. Při zarudnutí: měsíček, heřmánek, liliový olej, řebříček, konopí. Při svědění: aloe, levandule, konopí.

Mast na ekzém bez předpisu

Volně prodejných mastí je celá řada. Věky prověřené jsou především ty, které obsahují síru, zinek nebo dehet. V tekutých a gelových provedeních se hodí na mokvavé formy ekzému, v pevném stavu na zklidnění suché a loupající se kůže.  Čím méně složek volně prodejný přípravek obsahuje, tím lépe.

Mast na ekzém na předpis

Zkušený lékař předepisuje masti na ekzém, kterých je celá škála. K nejúčinnějším patří ty s kortikoidy. Kortikoidní masti na ekzém - k nejslabším, a přitom účinným patří hydrocortizon, triamcinolon má středně silný účinek, betamethason silný a fluocinolon má velmi silný účinek. Kortikoidy kůži rychle a účinně hojí, ale bohužel mají atrofující efekt. To znamená, že čím častěji jimi postižené místo léčíte, tím se kůže stává tenčí a její bariérová funkce je slabší.
Slabá kožní bariéra znamená opakování problému. To si uvědomují i dermatologové, a proto doporučují celý soubor opatření, jak ekzému předcházet. Nejdůležitější se jeví ochrana kožní bariéry v místech, kde se ekzematické projevy opakují.

Na trhu existují přípravky na ochranu kožní bariéry, např. bariérový krém Dermaguard. Používá se jako dlouhodobá ochrana pokožky před řadou dráždivých látkek, se kterými může pokožka přijít do styku: domácí chemie, rostlinné šťávy, oleje, hnojiva atd. Krátkodobě poskytne ochranu i při potřísnění kyselinami, či zásadami jako je louh nebo Savo.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…

Popraskaná kůže na prstech

Popraskaná kůže na prstech ruky nebo nohy je častým trápením. Příčinou je narušená a tím oslabená kožní bariéra. Co s tím? Nejprve si zodpovíme otázku, co může narušit kožní bariéru. Překvapivě to na…

Atopický ekzém, nejčastější otázky, příčiny a podpora léčby

Atopický ekzém nebo také atopická dermatitida je onemocnění vrozené a nevyléčitelné. Jde o neinfekční zánět kůže s alergickým původem. Může za něj porušená signalizace pokožky, která nepřiměřeně…

Jak pečovat o pokožku s dyshidrotickým ekzémem

V tomto článku nebudeme popisovat příčiny ani projevy dyshidrotického ekzému. Diagnostikovanému pacientovi jsou dobře známy. Zaměříme se na léčbu a prevenci, aby se omezilo opakování projevů.