ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Co na atopický ekzém

Co na atopický ekzém

Nejprve si musíme připustit, že atopický ekzém je onemocnění vrozené a prozatím nevyléčitelné. Může za něj porušená signalizace pokožky. Ta přemrštěně reaguje na podněty, které zdravému jedinci nevadí. Atopický ekzém se projevuje především suchostí kůže v době, kdy je onemocnění bez projevů a lokálními záněty v době, kdy dojde k tzv. vzplanutí nemoci.

atopický ekzém na ruce

Poprvé se atopický ekzém objevuje v dětském věku. Po pubertě dochází ke vzplanutí jen málokdy. Stačí ale trochu hormonální nebo psychické nerovnováhy, stres nebo pobyt v zátěžovém prostředí a atopický ekzém může opět vzplanout.

Co mohu dělat s ekzémem?

V každém případě se snažte udržet ekzém v klidu. Nejezte potraviny, které buď obsahují hodně histaminu, nebo podporují jeho vyplavování do těla. Právě histamin se uvolňuje do těla při alergiích a vyvolává otoky, svědění a záněty. Alergik by se měl vyhnout hlavně fermentovaným potravinám jako je káva, čaj, víno, uzeniny, trvanlivé salámy, některé sýry. Opatrně také s kyselým ovocem a zeleninou, mořskými plody, kešu a vlašskými ořechy.

Co na atopický ekzém v klidové době

Pokud je ekzém v klidovém stádiu, nejdůležitější je péče o pokožku. Při mytí a sprchování používejte gely a mýdla vstřícná k PH pokožky 5,5 a která neodmašťují, ale hydratují a obsahují i olejovou složku. Čím méně přísad obsahují, tím lépe. Např. Epaderm cream, Protopan Shower Oil, Eucerin UreaRepair PLUS, Linola Shower and Wash.
Pro hydrataci: už po několika hodinách je třeba pokožku znovu promazat. Nejlepší krém na atopický ekzém je např. Epaderm cream, Krém Basic 30, Dr Konrad AD lotio Chronic, Bioderma Atoderm, Eucerin pH5 Hydratační tělové mléko.

Můžete také vyzkoušet bariérový krém Dermaguard. Jeho výhodou je nejen účinná hydratace po dobu až 6 hodin ale po stejnou dobu také oslabenou kůži brání před podrážděním z vnějšího prostředí.

Co na atopický ekzém v době vzplanutí?

Suchá a svědivá ložiska: nepoužíváme mastné krémy, ale řešíme přiměřenou hydratací pokožky zvlhčujícími krémy bez parfemace, ideálně s delší dobou působení, např. Dermaguard, Exomega control, Linola lotion. Pozor na časté mytí, pokožce neprospívá.
Mokvavá ložiska: používáme zinkové oleje a uklidňující obklady z odvaru z řebříčku. Pro tuto fázi je účinnější používat lékařem předepsanou mast na atopický ekzém se sírou nebo s kortikoidy.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…

Popraskaná kůže na prstech

Popraskaná kůže na prstech ruky nebo nohy je častým trápením. Příčinou je narušená a tím oslabená kožní bariéra. Co s tím? Nejprve si zodpovíme otázku, co může narušit kožní bariéru. Překvapivě to na…

Atopický ekzém, nejčastější otázky, příčiny a podpora léčby

Atopický ekzém nebo také atopická dermatitida je onemocnění vrozené a nevyléčitelné. Jde o neinfekční zánět kůže s alergickým původem. Může za něj porušená signalizace pokožky, která nepřiměřeně…

Jak pečovat o pokožku s dyshidrotickým ekzémem

V tomto článku nebudeme popisovat příčiny ani projevy dyshidrotického ekzému. Diagnostikovanému pacientovi jsou dobře známy. Zaměříme se na léčbu a prevenci, aby se omezilo opakování projevů.