ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Co na atopický ekzém

Co na atopický ekzém

Nejprve si musíme připustit, že atopický ekzém je onemocnění vrozené a nevyléčitelné. Může za něj porušená signalizace pokožky. Ta přemrštěně reaguje na podněty, které zdravému jedinci nevadí. Atopický ekzém se projevuje především suchostí kůže v době, kdy je onemocnění bez projevů a lokálními záněty v době, kdy dojde k tzv. vzplanutí nemoci.

Poprvé se atopický ekzém objevuje v dětském věku. Po pubertě dochází ke vzplanutí jen málokdy. Stačí ale trochu hormonální nebo psychické nerovnováhy, stres nebo pobyt v zátěžovém prostředí a atopický ekzém může opět vzplanout.

Co na atopický ekzém v klidové době?

Při mytí a sprchování: používejte gely a mýdla vstřícná k PH pokožky 5,5 a která neodmašťují, ale hydratují a obsahují i olejovou složku. Čím méně přísad obsahují, tím lépe. Např. Epaderm cream, Protopan Shower Oil, Eucerin UreaRepair PLUS, Linola Shower and Wash
Pro hydrataci: už po několika hodinách je třeba pokožku znovu promazat, např. Epaderm cream, Krém Basic 30, Dr Konrad AD lotio Chronic, Bioderma Atoderm, Eucerin pH5 Hydratační tělové mléko.
Můžete také vyzkoušet bariérový krém Dermaguard. Jeho výhodou je nejen účinná hydratace po dobu až 6 hodin ale po stejnou dobu také oslabenou kůži brání před podrážděním z vnějšího prostředí.

Co na atopický ekzém v době vzplanutí?

Suchá a svědivá ložiska: nepoužíváme mastné krémy, ale řešíme přiměřenou hydratací pokožky zvlhčujícími krémy bez parfemace, ideálně s delší dobou působení, např. Dermaguard, Exomega control, Linola lotion. Pozor na časté mytí, pokožce neprospívá.
Mokvavá ložiska: používáme zinkové oleje a uklidňující obklady z odvaru z řebříčku. Pro tuto fázi je účinnější používat lékařem předepsané kortikoidy ve formě mastí, sprejů a pěn.

Dermaguard.

Okamžité řešení kontaktních ekzémů a vyrážek

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti alergenům
  • Prevence kontaktních ekzémů, opruzenin, vyrážek, plenkové dermatitidy
  • Chrání až 6 hodin, hydratuje, nemastí, není parfemovaný

Koupit krém

Související články

Kontaktní alergie

Příčinou kontaktní alergie je vzniklá přecitlivělost kůže na nějakou látku nebo situaci. Své by o tom vědí například lidé pracující ve zdravotnictví. Časté mytí rukou a používání dezinfekcí nebo…

Krém na ekzém

Je nutné používat kromě lékařem předepsaného masti i jiný krém na ekzém? Pokud ano, jak vybrat správný krém na ekzém? Vše závisí na správné diagnóze. Ne každá dermatitida je ekzém.

Atopický ekzém u dospělých

Atopický ekzém u dospělých má stejnou příčinu jako u dětí. Jeho projevy bývají ale jiné a postihují rozdílná místa na těle. Příčinou je vrozený sklon k alergii spojený s porušenou funkcí kůže. Je…

Mast na ekzém

Ačkoliv lékařská věda denně objevuje nové způsoby pomoci pacientům, co se týče ekzémů, jejich léčba se stále omezuje na příznaky. Léčí se postižené místo. Zánět způsobuje zarudnutí, svědění, mokvání,…