ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Opruzeniny v tříslech

Opruzeniny v tříslech

Třísla, respektive vnitřní strany stehen jsou velmi náchylné ke vzniku opruzenin, vyrážek a ekzémů. Horko, pot a tření. To jsou hlavní příčiny opruzeniny v tříslech. Zapocená a odřená pokožka je rájem pro bakterie, které na kůži žijí. Rychle se množí a vytvářejí kolonie. Pokožka na tento výskyt reaguje zánětem. Jak se tedy zbavit opruzeniny v tříslech?

opruzeniny v tříslech 2

Správné prádlo - polovina úspěchu

Velmi důležitá je proto správná hygiena a správné prádlo. Pokud trpíme na vznik opruzenin v tříslech, je potřeba se při pocení častěji sprchovat. Při sprše dát přednost gelům které nenarušují přirozenou kyselost kůže. Po koupeli pokožku nedřít ručníkem, ale poklepat. Citlivá místa preventivně zapudrovat dětským zásypem. Pro delší ochranu je dobré použít bariérový krém Dermaguard. Částečně brání potu zpětně macerovat pokožku a omezuje množení bakterií na ošetřeném místě, a to po dobu až 4 hodin.
Pánové by měli zapomenout na upnuté boxerky z umělých materiálů, ale volit prádlo vzdušnější a z přírodní bavlny. Pro dámy se silnějšími stehny jsou pod sukně a šaty ideální lehké bavlněné kalhotky s delšími nohavičkami. Existují také elegantní pásky přes stehna, připomínající podvazky. Ty ale bývají z umělých krajek a kůže se pod nimi přehřívá.

Léčba opruzeniny v tříslech nebývá složitá.

V první řadě je třeba provést řádnou hygienu. Pokožku jemně osprchovat vlažnou vodou, namydlit gelem bez použití drhnutí žínkou nebo houbou a důkladně opláchnout. Osušit porušenou kůži je nejlépe pouze vzduchem. Pokud chceme použít osušku, tak sušíme pouze poklepem a ne třením.
Suchou opruzeninu je třeba namazat. Co použít na opruzeniny v tříslech? Krémů a přípravků na opruzeniny je celá řada. Na lehkou opruzeninu, která je jen mírně zarudlá stačí obyčejný dětský zásyp nebo bariérový krém na opruzeniny Dermaguard. Na opruzeninu, která už pálí nebo svědí se používají stejné krémy a zásypy jako na opruzeniny u dětí. Na suché - nemokvající opruzeniny v tříslech se používají spíše mastné krémy se zinkem nebo panthenolem (Bepanthen, Sudokrém, Rybilka). Na mokvavé opruzeniny spíše oleje a pasty (CutisHelp OPRUDÍK, VITELLA Ictamo pasta, Imazol, Pytiol). Tento postup se opakuje alespoň 2x denně, než se opruzenina ztratí. To většinou trvá jen pár dnů.
Pokud se opruzenina nehojí, je možná infikována kvasinkou nebo kokovou bakterií. I když lze v lékárně lze zakoupit protimykotické krémy, je lepší, pokud problém konzultujeme s lékařem.

Prevence opruzeniny

Krém na opruzeniny, který dokáže předcházení vzniku opruzenin je Dermaguard. Krém vytváří na pokožce bariéru proti působení potu a také omezuje růst bakterií. Krém chrání zhruba 6 hodin, poté je potřeba kůži znovu namazat. Dermaguard lze použít na jakékoliv opruzeniny, pomáhá také při kontaktních a atopických ekzémech.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Opruzeniny trápí děti i dospělé. Jak se jich co nejefektivněji zbavit?

Tvrzení, že opruzeniny se vyskytují takřka výhradně jen u malých dětí, je rozšířené, avšak nepravdivé. Nezřídka se totiž objevují rovněž na pokožce starších děti a dospělých.  

Opruzeniny z plenek

Jednorázové plenky přinášejí úlevu v péči o děti, osoby s inkontinencí a ležící pacienty. Bohužel, používání jednorázových plenek bývá, vzhledem k ceně, často nedostatečné. To vede k opruzeninám a k…

Co na opruzeniny u dospělých

Opruzeniny u dospělých jsou mnohdy tabuizovaným tématem. Zvláště když se tvoří na místech, která považujeme za intimní zónu. Jak takovým opruzeninám předcházet a co na opruzeniny u dospělých funguje,…

Vyrážka z potu

I když je pot tělu přirozená tekutina, občas zapocená místa mohou přinášet problémy nejen ve formě zápachu, ale také nepříjemných vyrážek. Jaké vyrážky z potu se mohou objevit? Jak poznat o kterou…