ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Co na opruzeniny u dospělých

Co na opruzeniny u dospělých

Opruzeniny u dospělých jsou mnohdy tabuizovaným tématem. Zvláště když se tvoří na místech, která považujeme za intimní zónu. Jak takovým opruzeninám předcházet a co na opruzeniny u dospělých funguje, pokud už vznikly?

co na opruzeniny u dospělých

Prevence opruzenin je známá. Zvýšená hygiena při zapaření a vzdušné oblečení z přírodních materiálů. Aby na se na zapařené pokožce nemnožily bakterie, které zapařenou pokožku dráždí a nakonec způsobí zánět, je dobré používat bariérový krém. Účinkuje až 6 hodin, omezuje množení bakterií a chrání pokožku před podrážděním.

Co na opruzeniny u dospělých? Záleží na stupni opruzeniny.

Je-li pouze lehce načervenalá a pokrytá mazem, je třeba jí lehce omýt mýdlem s Ph 5,5, např. Balea MED (DM drogerie). Kyselejší nebo zásaditější mýdla narušují Ph kůže a tím její ochrannou bariéru. Opruzeninu zasypeme dětským zásypem, např. Avirilem. Postižené místo se snažíme větrat. Pokud to nelze (např. při opruzenině pod prsy, konečníku, v tříslech, použijeme místo zásypu bariérový krém. Ten by měl pokožku ochránit do doby, než bude možné opruzeninu znovu omýt a vyvětrat.
Rudá a pálící nemokvavá opruzenina u dospělého se ošetřuje suchým prostředkem - pudrem, zásypem. Měl by obsahovat zinek, např. Herbacos, Arnika. Opruzeninu lehce omyjeme nealkalickým mýdlem. Nesušíme ručníkem, ale necháme ji osušit vzduchem, je možné použít i fén. Zasypeme nebo napudrujeme. Nezakrýváme a necháváme kůži dýchat. Několik hodin by mělo postačit k tomu, že opruzenina přestane pálit a podráždění ustupuje. Aby nedošlo k opětovnému podráždění, aplikujte bariérový krém. Ten ochrání pokožku do doby, než bude čas opruzeninu opět omýt, zasypat a vyvětrat.

Co na opruzeniny u dospělých, když pokožka mokvá?

Na mokvavá místa nepoužíváme zásypy a pudry, ale obklady z řepíku, dubové kůry či silně ředěného hypermanganu. Nejprve však pokožku jemně omyjeme vlažnou vodou a sprchovým gelem, opět s Ph 5,5. Následuje obklad či koupel po dobu 5-10 minut. Pokožku bezkontaktně vysušíme a na opruzeninu naneseme mast s ichtamolem (tzv. černá mast). Necháme odvětrat. Opakujeme několikrát denně, alespoň 3-4x.
Pokud se opruzenina nelepší nebo se stav zhoršuje, pravděpodobně je infikována. Je zapotřebí vyhledat lékaře, který předepíše mast s antibiotiky.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Opruzeniny trápí děti i dospělé. Jak se jich co nejefektivněji zbavit?

Tvrzení, že opruzeniny se vyskytují takřka výhradně jen u malých dětí, je rozšířené, avšak nepravdivé. Nezřídka se totiž objevují rovněž na pokožce starších děti a dospělých.  

Opruzeniny z plenek

Jednorázové plenky přinášejí úlevu v péči o děti, osoby s inkontinencí a ležící pacienty. Bohužel, používání jednorázových plenek bývá, vzhledem k ceně, často nedostatečné. To vede k opruzeninám a k…

Opruzeniny v tříslech

Třísla, respektive vnitřní strany stehen jsou velmi náchylné ke vzniku opruzenin, vyrážek a ekzémů. Horko, pot a tření. To jsou hlavní příčiny opruzeniny v tříslech. Zapocená a odřená pokožka je…

Vyrážka z potu

I když je pot tělu přirozená tekutina, občas zapocená místa mohou přinášet problémy nejen ve formě zápachu, ale také nepříjemných vyrážek. Jaké vyrážky z potu se mohou objevit? Jak poznat o kterou…

Vážení zákazníci, z důvodu dovolené budou Vaše objednávky od 19.7. odeslány nejdříve 29.7.2024