ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Atopický ekzém na obličeji

Atopický ekzém na obličeji

Atopický ekzém je nepříjemné a celoživotní onemocnění. Atopický ekzém na obličeji je mnohem více traumatizující než projevy jinde na těle. Má svá období relativního klidu, kdy příznaky buď nepociťujeme vůbec, nebo jen ve formě příliš suché a někdy šupinaté kůže. A když to potřebujeme nejméně, naši pokožku něco podráždí.

atopický ekzém na obličeji foto

Atopický ekzém v obličeji se pak projeví velmi svědivými podkožními pupínky které "vykvétají" na povrch kůže. Kůže je zarudlá, suchá, lišejovitá. Svědění vede často k rozškrábání ložiska a ke strupům.Proč se objeví atopický ekzém v obličejí?

Pokožka v obličeji je velmi citlivá. Stačí třeba více stresu než obvykle nebo hormonální výkyv. Ale nejčastěji se obličej podráždí, pokud se na pokožku dostanou alergeny z prostředí. Ve vzduchu se vyskytují částice dráždící kůži. Jde o polétavý prach, výpary nebo kouř. Co tedy dělat při atopickém ekzému v obličeji? Jaké krémy a masti na atopický ekzém se na obličeji používají?

Jak se zbavit atopického ekzému na obličeji

Vrozeně přecitlivělá kožní bariéra je hlavní příčinou toho, že se pokožka nedokáže účinně bránit. Proto je suchá a snadno poškoditelná. Při tření (např. ručníkem), odstraňování chloupků, holení nebo škrábání v ní vznikají mikro prasklinky. Těmi pronikají molekuly dráždivých látek. Na dráždění se pokožka začne chovat nepřiměřeně a vybudí k reakci celý organizmus.
Aby se atopický ekzém na obličeji neobjevoval, musí se pokožka udržovat dobře hydratovaná a chráněná.

Co používat při atopickém ekzému na obličeji

Pokožku hydratujte zvlhčujícími, a nikoliv mastnými přípravky. Vybírejte podle složení. Čím méně látek produkt obsahuje, tím menší je pravděpodobnost podráždění. Vždy vyzkoušejte vzorek. Bylinná kosmetika je fajn. Rostliny ale obsahují řadu doposud ne dobře prozkoumaných silic které mohou způsobit podráždění. Ani biokosmetika nezaručí, že pokožka nezareaguje podrážděním. Zkrátka hledat a zkoušet je jediná cesta.

Jak se zbavit atopického ekzému na obličeji

Zbavit se atopického ekzému na obličeji je běh na dlouhou trať. Ale při dodržování několika zásad můžete projevy v obličeji omezit.
Obličej oplachujte pouze vlažnou minerální vodou bez chlóru.
Po umytí osušte ovanem vzhuchu nebo jemným poklepem - ne drhnutím.
Použijte vyzkoušený hydratační krém.
Po holení a depilaci nepoužívejte desinfekce ale jen oplach a krém.
Při líčení používejte prostředky s hypoalergenním složení a to včetně řasenky a linek.
Pozor na parfémy - bývají často příčinou podráždění.
Při plánovaném pocení, pobytu v horkém, prašném či zakouřeném prostředí použijte ověřený bariérový krém. Např. bariérový krém Dermaguard posiluje poškozenou kožní bariéru a chrání pokožku jako štít před neviditelnými alergeny z prostředí po dlouhou část dne.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make…

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…