ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Atopický ekzém na obličeji

Atopický ekzém na obličeji

Atopický ekzém je nepříjemné a celoživotní onemocnění. Má svá období relativního klidu, kdy příznaky buď nepociťujeme vůbec, nebo jen ve formě příliš suché a někdy šupinaté kůže. A když to potřebujeme nejméně, naši pokožku něco podráždí. Vůbec se nemusí jednat o naši vědomou chybu.

Stačí třeba více stresu než obvykle nebo hormonální výkyv. "Osypou"-li se nám skryté části těla jako jsou paže nebo nohy, je to nepříjemné. Ale když se objeví atopický ekzém na obličeji, nese to s sebou další trauma navíc. Co tedy dělat při atopickém ekzému na obličeji? Jaké krémy a masti na atopický ekzém se na obličeji používají?

Atopický ekzém na obličeji se projevuje nejvíce velmi svědivými podkožními pupínky které "vykvétají" na povrch kůže. Kůže je zarudlá, suchá, lišejovitá. Svědění vede často k rozškrábání ložiska a ke strupům.

Léčba atopického ekzému na obličeji

Vrozená porušená kožní bariéra je hlavní příčinou toho, že se pokožka nedokáže sama účinně hydratovat. Proto je suchá a snadno poškoditelná. Při tření (např. ručníkem) nebo škrábání v ní vznikají mikro prasklinky. Těmi pronikají molekuly dráždivých látek. Na dráždění se pokožka začne chovat nepřiměřeně a vybudí k reakci celý organizmus. Proto je při prevenci atopického ekzému v obličeji i jinde, základním předpokladem úspěchu výborná hydratace a ochrana pokožky před alergeny. Líčení atopické pokožky je možné pouze hypoalergenní kosmetikou, nejlépe z lékárny.

Čím tedy hydratovat atopický obličej? Vždy zvlhčujícími, a nikoliv mastnými přípravky. I když za dob našich babiček se nedalo dopustit na vepřové sádlo, mít mastný obličej vonící jako řezníkův krám nebude žádná výhra. Dnes existuje pro atopickou pokožku široká škála produktů. Mezi stálice patří Linola, Protopan, Eucerin. Z bylinných obkladů funguje dobře brutnák lékařský nebo pupalka dvouletá. Suchou atopickou kůži ale musíme hydratovat mnohokrát denně. Můžete vyzkoušet bariérový krém Dermaguard který hydratuje nejméně 4-6 hodin a po celou dobu také chrání pokožku před alergeny venkovního prostředí.

Pokud se ekzém dostane do akutního stavu, při kterém je pokožka silně podrážděná, rudá, svědí a praská, je zapotřebí navštívit dermatologa dříve, než ekzém ve spánku rozškrábeme a dostaneme do něj infekci. Kortikoidy zaberou rychle a při krátkodobém používání se vůbec nemusíme bát vedlejších účinků.

Bariérový krém Dermaguard posiluje poškozenou kožní bariéru a chrání pokožku jako štít před neviditelnými alergeny z prostředí. Lze použít i na obličej, mimo víček.

Dermaguard.

Okamžité řešení kontaktních ekzémů a vyrážek

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti alergenům
  • Prevence kontaktních ekzémů, opruzenin, vyrážek, plenkové dermatitidy
  • Chrání až 6 hodin, hydratuje, nemastí, není parfemovaný

Koupit krém

Související články

Kontaktní alergie

Příčinou kontaktní alergie je vzniklá přecitlivělost kůže na nějakou látku nebo situaci. Své by o tom vědí například lidé pracující ve zdravotnictví. Časté mytí rukou a používání dezinfekcí nebo…

Krém na ekzém

Je nutné používat kromě lékařem předepsaného masti i jiný krém na ekzém? Pokud ano, jak vybrat správný krém na ekzém? Vše závisí na správné diagnóze. Ne každá dermatitida je ekzém.

Atopický ekzém u dospělých

Atopický ekzém u dospělých má stejnou příčinu jako u dětí. Jeho projevy bývají ale jiné a postihují rozdílná místa na těle. Příčinou je vrozený sklon k alergii spojený s porušenou funkcí kůže. Je…

Mast na ekzém

Ačkoliv lékařská věda denně objevuje nové způsoby pomoci pacientům, co se týče ekzémů, jejich léčba se stále omezuje na příznaky. Léčí se postižené místo. Zánět způsobuje zarudnutí, svědění, mokvání,…