ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Tekuté rukavice Dermaguard

Tekuté rukavice Dermaguard

V oblasti osobní ochrany neustále dochází k inovacím a vývoji nových technologií, které nám pomáhají chránit naše tělo před různými nebezpečími. Jednou z nejnovějších a nejzajímavějších inovací jsou tekuté rukavice na bázi ochranného silikonového mikrofilmu, dimethiconu. Tato sloučenina křemíku a kyslíku má ideální ochranné vlastnosti. Nabízí nový přístup k ochraně rukou a pokožky a mohou přinést mnoho výhod ve srovnání s tradičními rukavicemi.

V tomto článku se podíváme na to, jak tyto tekuté rukavice fungují a jaké je jejich potenciální využití.

Tekuté rukavice Dermaguard 2

Co jsou tekuté rukavice Dermaguard?

Tekuté rukavice jsou inovativním konceptem osobní ochrany, který kombinuje výhody tekutých materiálů s pohodlím a pružností rukavic. Namísto tradičního materiálu, jako je textilie nebo latex, tyto rukavice obsahují dimethicon, který je před použitím aplikován na ruce ve formě emulzního krému. Tento se následně vstřebá a vytvoří neviditelný film na pokožce rukou. Krém se může používat i na jiné části těla opakovaně vystavené dráždění - např. krk, nohy, plenková oblast u seniorů apod.

Jak fungují tekuté rukavice Dermaguard?

Princip fungování tekutých rukavic spočívá v jejich schopnosti vytvořit neviditelnou bariéru mezi pokožkou a zevním prostředím. Tato bariéra posiluje přirozenou obranyschopnost pokožky proti podráždění od různých iritačních látek. Pomáhá předcházet vzniku častých pracovních kontaktních dermatitid, jako jsou pracovní ekzémy z opakovaného kontaktu s vodou, desinfekcí, masážními oleji, rostlinnými a živočišnými produkty, prachem, nečistotami, běžnou chemií, srstí a peřím zvířat atd. Krátkodobě dokáže pokožka ošetřená tekutými rukavicemi Dermaguard odolat i potřísnění kyselinou či louhem a poskytnout čas na rychlou neutralizaci látky.

Využití tekutých rukavic

Domácnost: posilují pokožku namáhanou při úklidu stykem s domácí chemií, při vaření, zahradničení i v dílně.

Průmysl: Tekuté rukavice mohou být cenným pomocníkem ve zpracovatelských provozech s častým výskytem pracovních dermatitid, zejména při používání latexových rukavic v potravinářství, při zpracování kovů a v zemědělství. Vhodný je do široké oblasti služeb, např. kadeřnictví, fyzioterapie, masáže, floristika atd.

Zdravotnictví: V oblasti zdravotnictví mohou tekuté rukavice poskytnout ochranu pokožce poškozené častým opakovaným mytím a dezinfekcemi.

Sportovní a outdoorové aktivity: Pro sportovce a milovníky outdoorových aktivit mohou tekuté rukavice představovat novou úroveň ochrany proti zapaření. Pomáhají posilovat pokožku na místech, kde je vystavena horku, potu a tření. Omezují maceraci pokožky z potu a růst bakterií na zapařené pokožce a tím potlačují rozvoj opruzeniny.


Závěr:
Tekuté rukavice Dermaguard jsou inovativním přístupem k ochraně rukou. Ať už se jedná o průmysl, zdravotnictví, osobní ochranu nebo sportovní aktivity, tekuté rukavice mohou být přínosným nástrojem pro každého, kdo si přeje zvýšit úroveň ochrany pokožky.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Nemoci z povolání zahrnují i nemoci kůže

Nemoci kůže ze zaměstnání jsou běžné. Víme, co všechno hrozí a jak se chránit.Mezi nejčastější nemoci z povolání patří onemocnění kůže. Odborně se nazývají profesionální dermatózy a v Evropě tvoří…

Krém na ruce

V článku poradíme, jak se liší a kdy jaký krém na ruce používat.  Nabídka krémů na ruce je obrovská. Obrovsky se liší i ceny. Jak vybrat správný krém na ruce?

Recenze Dermaguard, tekuté rukavice, testování

Tekuté rukavice - test V srpnu až říjnu 2023 jsme testovali obnovené složení bariérového krému Dermaguard. Testování se zúčastnilo 60 osob, převážně žen. Testující měli možnost vyzkoušet měsíční…