ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Krém na ruce

Krém na ruce

V článku poradíme, jak se liší a kdy jaký krém na ruce používat.  Nabídka krémů na ruce je obrovská. Obrovsky se liší i ceny. Jak vybrat správný krém na ruce?

Krém na ruce 2

Krém na ruce podle účinku na kůži

  • Výživný krém na ruce doplňuje do pokožky látky, které věkem ztrácí. Měl by obsahovat ceramidy, kyselinu hyaluronovou a vitamín A. 
  • Hydratační krém na ruce dodá pokožce chybějící vodu, a to i do hlubších vrstev. Vodu váže nejlépe glycerol, urea či lanolin.
  • Regenerační krém na ruce poskytuje pokožce hojení a omezuje vypařování vody z pokožky. Ve složení by neměl chybět rostlinný olej nebo výtažek.
  • Bariérový krém na ruce by měl obsahovat hydratační složku a film, který ochraňuje pokožku před dráždivými látkami, které jí poškozují.

Krém podle typu kůže

Suchá pokožka

Na vrozeně suchou kůži používejte přes den hydratační krém na ruce a na noc regenerační krém na ruce. Jako denní krém na suché ruce volíme krém s glycerolem, který váže vodu v pokožce. Na noc volíme mastnější krémy s oleji jako je mandlový, rakytníkový, jojobový, nebo hojivé s vazelínovým základem např. měsíčkový, grepový, aloe.
Suchou kůži v důsledku stárnutí přes den hydratujte krémem na ruce s glycerolem, ureou nebo lanolinem. Na noc regenerační krém na ruce s ceramidy. Ceramidy jsou součástí buněk pokožky. Věkem ubývají a výsledkem je špatná obnova kožní bariéry, suchost a křehkost. Krémy se dají pořídit od padesáti do tří set korun.
Ekzematickou suchou pokožku v důsledku opakovaného dráždění vnějšími vlivy musíme kromě hydratace i účinně chránit před dráždivými látkami. Před den používejte bariérový krém na ruce s hydratačním účinkem. Na noc hydratační krém s glycerolem nebo ureou. Lanolin není pro ekzematickou pokožku vhodný.

Normální pokožka

Zdravou pokožku je třeba jí chránit, aby zdravá zůstala. Před prací používejte na ruce bariérový krém Dermaguard. Pomáhá namáhané pokožce posilovat její přirozenou bariérovou funkci. Ochraňuje jí před drážděním a vysoušením a pokožka se nemusí tolik vysilovat namáhavou regenerací. I normální pokožce můžeme občas dopřát výživnou kůru nebo regenerační krém na ruce. Je na nás, zda zvolíme krém mastný nebo hydratační, důležité je aby obsahovat vitamíny A, E, C.

Mastná pokožka

Vrozeně mastná kůže je spíše estetickým problémem. Na ruce není potřeba používat žádné speciální krémy na mastné ruce, protože se komplikace s příliš mastnou pokožkou na rukách neprojevují. Pokožce rukou občasná péče na bázi nočního regeneračního krému neuškodí. Nevolíme krémy na bázi oleje ale spíše glycerinové s regenerační složkou, např. měsíčkem nebo heřmánkem.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Nemoci z povolání zahrnují i nemoci kůže

Nemoci kůže ze zaměstnání jsou běžné. Víme, co všechno hrozí a jak se chránit.Mezi nejčastější nemoci z povolání patří onemocnění kůže. Odborně se nazývají profesionální dermatózy a v Evropě tvoří…

Recenze Dermaguard, tekuté rukavice, testování

Tekuté rukavice - test V srpnu až říjnu 2023 jsme testovali obnovené složení bariérového krému Dermaguard. Testování se zúčastnilo 60 osob, převážně žen. Testující měli možnost vyzkoušet měsíční…

Tekuté rukavice Dermaguard

V oblasti osobní ochrany neustále dochází k inovacím a vývoji nových technologií, které nám pomáhají chránit naše tělo před různými nebezpečími. Jednou z nejnovějších a nejzajímavějších inovací jsou…