ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Svědění kůže

Svědění kůže

Trápí Vás svědění kůže? Abyste si mohli pomoci, musíte znát příčinu svědění kůže. Svědění kůže bez dalších příznaků může signalizovat onemocnění orgánů, neurologické onemocnění, hormonální výkyvy nebo psychickou nepohodu. V takovém případě je nutné vyhledat praktického lékaře, aby Vás odeslal na odborné vyšetření.

Svědění kůže 2

Mnohem častěji je svědění kůže spojené s následujícími diagnózami a příznaky:

Dehydratace: kůže je napjatá, hrubá, našedivělá, bez jasu. Léčba: dbejte na pitný režim a používejte hydratační krémy.

Xeróza: hrubá, napjatá, šupinatá a zarudlá a olupující se kůže. Léčba: k mytí používejte mýdla a krémy s Ph 5,5, pokožku ošetřujte krémy pro suchou pleť.

Štípance od hmyzu: viditelné vpichy, kousance, rudé flíčky, otoky. Léčba: proti svědění aplikujte přípravky z lékárny nebo přesycený cukerný roztok.

Fotodermatitida: svědivé puchýře a vyrážka po kontaktu pokožky se slunečním UV zářením a některými druhy rostlin (bolševník, pastinák, karotka, citrusy, fíky) nebo léků (diuretika, chlorpromazin, antibiotika) či krémů s parafinem. Léčba: zklidňující přípravky z lékárny.

Kontaktní dermatitida: svědivé malé pupínky prokvétající na povrch kůže, nebo podkožní puchýřky, nejčastěji na dlaních a ploskách nohou. Léčba: na mokvavé stavy koupel v silně ředěném hypermanganu, obklady z černého čaje, mazat zinkovým olejem nebo černou mastí. Na suchou a popraskanou kůži zinkový krém či kalciovou mast.

Atopický ekzém: svědivé drobné pupínky které tzv. prokvétají na povrch kůže a slévají se do ložisek rudé a zanícené kůže. Nejčastěji na rukou, předloktích, nohou, krku, okolo očí a úst. Léčbu předepisuje lékař, ve formě kortikoidního krému nebo pěny.

Svrab: velmi svědivé pupínky a drobné ranky v meziprstí především v noci způsobuje parazit zákožka svrabová. Léčba: volně dostupné anti parazitické masti

Plíseň: svědící, zarudlá, suchá a olupující se kůže současně na ploskách na nohou, na dlaních a v meziprstí rukou a nohou. Léčba: antimykotické přípravky z lékárny.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Vyrážka

Pod pojmem vyrážka si většina lidí vybaví zarudlé pupínky vyskytující se na pokožce. Takových vyrážek je spousta. Jaká vyrážka je ta, která Vás trápí? Ty nejčastější se pokusíme odhalit.

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make…

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Vážení zákazníci, z důvodu dovolené budou Vaše objednávky od 19.7. odeslány nejdříve 29.7.2024