ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Svědění kůže

Svědění kůže

Trápí Vás svědění kůže? Abyste si mohli pomoci, musíte znát příčinu svědění kůže. Svědění kůže bez dalších příznaků může signalizovat onemocnění orgánů, neurologické onemocnění, hormonální výkyvy nebo psychickou nepohodu. V takovém případě je nutné vyhledat praktického lékaře, aby Vás odeslal na odborné vyšetření.

Svědění kůže 2

Mnohem častěji je svědění kůže spojené s následujícími diagnózami a příznaky:

Dehydratace: kůže je napjatá, hrubá, našedivělá, bez jasu. Léčba: dbejte na pitný režim a používejte hydratační krémy.

Xeróza: hrubá, napjatá, šupinatá a zarudlá a olupující se kůže. Léčba: k mytí používejte mýdla a krémy s Ph 5,5, pokožku ošetřujte krémy pro suchou pleť.

Štípance od hmyzu: viditelné vpichy, kousance, rudé flíčky, otoky. Léčba: proti svědění aplikujte přípravky z lékárny nebo přesycený cukerný roztok.

Fotodermatitida: svědivé puchýře a vyrážka po kontaktu pokožky se slunečním UV zářením a některými druhy rostlin (bolševník, pastinák, karotka, citrusy, fíky) nebo léků (diuretika, chlorpromazin, antibiotika) či krémů s parafinem. Léčba: zklidňující přípravky z lékárny.

Kontaktní dermatitida: svědivé malé pupínky prokvétající na povrch kůže, nebo podkožní puchýřky, nejčastěji na dlaních a ploskách nohou. Léčba: na mokvavé stavy koupel v silně ředěném hypermanganu, obklady z černého čaje, mazat zinkovým olejem nebo černou mastí. Na suchou a popraskanou kůži zinkový krém či kalciovou mast.

Atopický ekzém: svědivé drobné pupínky které tzv. prokvétají na povrch kůže a slévají se do ložisek rudé a zanícené kůže. Nejčastěji na rukou, předloktích, nohou, krku, okolo očí a úst. Léčbu předepisuje lékař, ve formě kortikoidního krému nebo pěny.

Svrab: velmi svědivé pupínky a drobné ranky v meziprstí především v noci způsobuje parazit zákožka svrabová. Léčba: volně dostupné anti parazitické masti

Plíseň: svědící, zarudlá, suchá a olupující se kůže současně na ploskách na nohou, na dlaních a v meziprstí rukou a nohou. Léčba: antimykotické přípravky z lékárny.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…

Popraskaná kůže na prstech

Popraskaná kůže na prstech ruky nebo nohy je častým trápením. Příčinou je narušená a tím oslabená kožní bariéra. Co s tím? Nejprve si zodpovíme otázku, co může narušit kožní bariéru. Překvapivě to na…

Atopický ekzém, nejčastější otázky, příčiny a podpora léčby

Atopický ekzém nebo také atopická dermatitida je onemocnění vrozené a nevyléčitelné. Jde o neinfekční zánět kůže s alergickým původem. Může za něj porušená signalizace pokožky, která nepřiměřeně…

Jak pečovat o pokožku s dyshidrotickým ekzémem

V tomto článku nebudeme popisovat příčiny ani projevy dyshidrotického ekzému. Diagnostikovanému pacientovi jsou dobře známy. Zaměříme se na léčbu a prevenci, aby se omezilo opakování projevů.