ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Ekzém kolem očí?

Ekzém kolem očí?

Jak léčit ekzém nebo vyrážku kolem očí? Ekzém kolem očí může mít několik příčin. V krátkém článku si je představíme a povíme si jak na ně.

Ekzém kolem očí 2

Zimní ekzém kolem očí

Nejčastější příčinou "zimního" ekzému kolem očí je chlad a sucho. Víčka jsou citlivá a v důsledku chladu se jejich pokožka vysušuje. Kůže na víčkách se zdrsňuje, šupinkovatí, může zarudnout.Takto postižená víčka lze vyléčit bez návštěvy lékaře. Obličej se omývá pouze převařenou nebo minerální vodou. Po dobu léčby se nepoužívá žádná jiná kosmetika než hypoalergenní hydratační a promašťovací krémy z lékárny určené na oči. V prašném a suchém prostředí se doporučuje nosit brýle.

Periorální ekzém kolem očí

Periorální dermatitida je druhou nejrozšířenější diagnózou při výskytu ekzému kolem očí. Nejčastěji vyskytuje u žen mezi dvacátým a třicátým rokem, které mají buď mastnou, nebo naopak velmi suchou pokožku. Nevyhýbá se ale ani mužům. Jedná se v podstatě o reakci kůže na alergen. Zdrojem alergenů může být používaná kosmetika od krémů po líčidla, barvy na vlasy, šampón nebo i chlorovanou vodu. Tento druh ekzému kolem očí se léčí bez použití kortikoidních mastí, které se jinak na jiné ekzémy předepisují. Léčba spočívá ve vynechání všech kosmetických přípravků, oplachování pouze převařenou nebo minerální vodou, postižená místa aplikovat lékařem předepsané léčebné krémy bez kortikoidů. Také se nedoporučuje používat zubní pastu s fluorem a opalování. Nemoc se většinou vyléčí rychle ale občas se opakuje. Jako prevenci opakování nemoci lze použít bariérový krém Dermaguard. Krém se nanáší před líčením. Po aplikaci vytváří neviditelný štít proti alergenům a působí mnoho hodin.

Atopický ekzém kolem očí

Třetí příčinou ekzémem okolo očí je atopický ekzém. Často se vyskytuje už v kojeneckém věku na typických místech. Jedním z nich jsou oční víčka. I když tento dětský ekzém časem většinou vymizí, v dospělosti se může znovu objevit. Nejčastěji jako důsledek hormonálních změn nebo stresu. Léčba tohoto ekzému patří do rukou odbornému dermatologovi.

Další příčiny ekzému kolem očí

K méně častým příčinám ekzému okolo očí může být nadužívání léků obsahující kortikoidy. Často se léky s kortikoidy předepisují při kožních problémech jako je lupénka, zánětlivá autoimunitní onemocnění, revmatoidní artritida nebo roztroušená skleróza. V takovém případě je nutná konzultace s lékařem, který léky předepisuje.

Vzácně se kožními změnami kolem očí projevují i jaterní nebo ledvinové poruchy. Většinou se týkají spíše netypického zbarvení a skvrn v těchto místech.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make…

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…