ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Suché ruce babské rady

Suché ruce babské rady

Babské rady na suché ruce jsou často žádané, protože má jít o staré a prověřené recepty.

Proto přicházíme s nejnovější poznatky, které tyto "babské rady" potvrdí nebo vyvrátí.

Suché ruce a příčiny suché kůže na rukou mohou být způsobeny činností nejvíce vykonávanou v průběhu dne a vystavení pokožky škodlivému prostředí, ve kterém se poškozuje kožní bariéra. Kůže není schopná zadržet vlhkost a trpí vysoušením.

Babské rady – co na suché ruce

Rada první: Sádlo.

Živočišné sádlo je našemu tělu přirozené a silně promašťuje. Zůstává ale na povrchu pokožky a hlubší hydrataci nedodává. Přecitlivělou a problémovou pokožku dokáže i podráždit. Lze proto doporučit jen k občasné povrchové hydrataci u osob, které nemají problémy s přecitlivělostí kůže.

Rada druhá: Lanolin.

Vosk z ovčí vlny se narozdíl od sádla velmi dobře vstřebává a skvěle váže vodu. Také nežlukne. Přidává se do řady kosmetických přípravků. Asi u 1-2 % lidí s přecitlivělou nebo alergickou kůží může vyvolat nežádoucí reakci.

Rada třetí: Olej.

Oleje jako konopný, slunečnicový, lněný, patří k vysychavým. Pro pokožku jsou nevhodné. Olej mandlový a olivový jsou nevysychavé. Mandlový olej má dobrou snášenlivost, proniká hluboko do kůže, hydratuje, vyživuje a chrání. Nevhodný je pro osoby s alergií na ořechy. Olivový olej má vysokou hydratační hodnotu a je dobře snášen. Není vhodný pro osoby se sklonem k akné.

Rada čtvrtá: Vazelína.

Vazelína se dlouho doporučovala jako skvělý změkčovač pokožky. Ukázalo se, že do pokožky neproniká a nehydratuje. Pokožce vodu nedodá, ale dokáže jí zadržet uvnitř.

Rada pátá: Med.

Med obsahuje řadu prospěšných minerálů, sacharidů a vitamínů, které jsou pro suchou pokožku přínosné. Má vysoce hydratační účinek. Vždy je třeba vyzkoušet, zda konkrétní med neobsahuje látky, které narušenou a suchou kůži mohou podráždit.

Moderní věda má jasno. Suchá pokožka znamená, že její funkce je narušená a potřebuje pomoci s ochranou a hydratací. Odborní lékaři doporučují krém Dermaguard. Pokožku účinně hydratuje a dlouhodobě jí chrání proti okolním vlivům. Bariérový krém Dermaguard je doporučován i pacientům s atopickým nebo alergickým kontaktním ekzémem.

Dermaguard produkt

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Krém na suché ruce

Jak se liší krémy na suché ruce a kdy jaký krém na suché ruce používat Vám poradíme v tomto článku.  Nabídka krémů na suché ruce je obrovská. Obrovsky se liší i ceny. Jaký je rozdíl mezi krémy na…

Hydratace pleti

Test hydratace pokožkyUchopte palcem a ukazovákem kůži na hřbetu druhé ruky a nadzvedněte volnou kůži. Pak kůži pusťte a pozorujte, po jaké chvíli se vrátí do původní pozice. Pokud to trvá více než 2…

Jak hydratovat pleť

Je vůbec potřeba hydratovat pleť? Jak poznat, že moje pleť potřebuje hydratovat? Nepostačí časté mytí? Jak často hydratovat pleť? Může se to z hydratací přehnat? Na tyto časté otázky odpovíme v tomto…

Svědění kůže

Trápí Vás svědění kůže? Abyste si mohli pomoci, musíte znát příčinu svědění kůže. Svědění kůže bez dalších příznaků může signalizovat onemocnění orgánů, neurologické onemocnění, hormonální výkyvy…