ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Suchá kůže

Suchá kůže

Suchá kůže je běžným problémem, který trápí mnoho lidí po celém světě. Suchá kůže vzniká, když je narušena přirozená bariéra pokožky, která chrání kůži před vnějšími faktory a vlhkostí.

Suchá kůže může být bolestivá, svědící a její vzhled může být nepříjemný. Tento článek se zaměří na příčiny, léčbu a prevenci suché kůže.

Suchá kůže ošetření

Jak suchá kůže vzniká

Suchá kůže může být způsobena celou řadou faktorů, včetně těch vnějších a vnitřních. Vnější faktory zahrnují suchý vzduch, teplo, sluneční záření a mrazivé počasí. Pokud jsou tyto faktory příliš intenzivní, mohou poškodit přirozenou bariéru pokožky, což vede k dehydrataci a suché kůži. Vnitřní faktory mohou zahrnovat léky, které mohou způsobit suchou kůži. Mezi takové léky patří diuretika, antidepresiva, léky na alergii a léky na léčbu vysokého krevního tlaku. Některé choroby, jako je infekce, diabetes a lupénka také mohou způsobit suchou kůži.

Suchá kůže u dospělých

Suchá kůže je obzvláště častá u starších lidí. To je způsobeno skutečností, že se pokožka stárne a postupně ztrácí schopnost udržovat vlhkost. Suchá kůže může také být způsobena vystavením přílišnému slunečnímu záření, častému používání agresivních čisticích prostředků, kouření tabáku a konzumací alkoholu.

Suchá kůže u dětí

U dětí může suchá kůže být způsobena nedostatkem vlhkosti, což je často způsobeno častým čištěním pokožky. U kojenců může být suchá kůže způsobena příliš častým mytím pokožky nebo používáním příliš parfémovaných čisticích prostředků. U starších dětí může být suchá kůže způsobena častým koupáním nebo saunováním, používáním mýdla s vysokým alkalickým obsahem, slunečním zářením a používáním příliš parfémovaných pracích prostředků.

Suché kůži lze předcházet

Nejlepší způsob, jak předcházet suché kůži, je udržovat správnou hydrataci. To znamená pít dostatek tekutin, aby se kůže udržovala vlhká. Také je důležité používat hydratační krémy, které pomáhají udržovat pokožku hydratovanou. Používání těchto krémů je obzvláště důležité během chladného a suchého počasí. Kromě toho byste měli omezit délku koupání a saunování a po koupeli byste měli použít hydratační krém.

Jak suchou kůži léčit

Pokud máte suchou kůži, je důležité vyhledat lékařskou pomoc, abyste zjistili příčinu. Lékaři mohou doporučit léky, které mohou pomoci zmírnit suchou kůži. Pokud máte suchou kůži způsobenou vnějšími faktory, mohou vám být doporučeny hydratační krémy nebo masti. Je také důležité omezit vystavení slunci a používat ochranný krém. Lze na prevenci suché kůže použít Dermaguard? Ano, Dermaguard je kosmetický přípravek, který suchou kůži hydratuje a pomáhá obnovit přirozenou bariéru pokožky, která chrání pokožku před vnějšími faktory. 

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Popraskaná kůže na rukou- Příčiny a 7 tipů, jak se jí zbavit

Máte problémy se suchou a popraskanou kůží na rukou? V tomto článku se dozvíte, jak o popraskané ruce efektivně pečovat, aby vás netrápily a neomezovaly při běžných činnostech.

Suchá kůže na rukou a na obličeji

Suchá kůže na rukou a suchá kůže na obličeji: co mají tyto potíže společného? Problémy se suchou kůží se rozhodně netýkají jen rukou. Suchá kůže se běžně vyskytuje i jinde na těle, například na…

Krém na suché ruce

Jak se liší krémy na suché ruce a kdy jaký krém na suché ruce používat Vám poradíme v tomto článku.  Nabídka krémů na suché ruce je obrovská. Obrovsky se liší i ceny. Jaký je rozdíl mezi krémy na…

Hydratace pleti

Test hydratace pleti Uchopte palcem a ukazovákem kůži na hřbetu druhé ruky a nadzvedněte volnou kůži. Pak kůži pusťte a pozorujte, po jaké chvíli se vrátí do původní pozice. Pokud to trvá více než 2…