ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Krém na suché ruce

Krém na suché ruce

Jak se liší krémy na suché ruce a kdy jaký krém na suché ruce používat Vám poradíme v tomto článku.  Nabídka krémů na suché ruce je obrovská. Obrovsky se liší i ceny. Jaký je rozdíl mezi krémy na suché ruce?

krém na suché ruce mazání

Krémy podle účinku na suchou kůži
Výživný krém na suché ruce doplňuje do pokožky látky, které věkem ztrácí. Měl by obsahovat ceramidy, kyselinu hyaluronovou a vitamín A.
Hydratační krém na suché ruce dodá pokožce chybějící vodu, a to i do hlubších vrstev. Vodu vážě nejlépe glycerol, urea či lanolin.
Regenerační krém na suché ruce poskytuje pokožce hojení a omezuje vypařování vody z pokožky. Ve složení by neměl chybět rostlinný olej nebo výtažek.
Bariérový krém na suché ruce by měl obsahovat hydratační složku a film, který ochraňuje pokožku před dráždivými látkami které jí poškozují.

Krémy podle typu suché kůže
Přirozeně suché kůži v důsledku stárnutí prospějí krémy obsahující ceramidy. Ceramidy jsou součástí buněk pokožky. Věkem ubývají a výsledkem je špatná obnova kožní bariéry, suchost a křehkost. Krémy se dají pořídit od padesáti do tří set korun.
Suchou kůži v důsledku okolních vlivů (mráz, vítr, časté mytí, dezinfikování, prašné prostředí, styk s chemií jako jsou úklidové prostředky, hnojiva atd.)  je třeba přes den hydratovat a v noci regenerovat. Jako denní krém na suché ruce volíme krém s glycerolem nebo bariérový krém. Vážou vodu v pokožce, bariérový krém jí navíc i chrání. Na noc volíme mastnější krémy s oleji jako je mandlový, rakytníkový, jojobový, nebo hojivé s vazelínovým základem např. měsíčkový, grepový, aloe.
Suchou kůži v důsledku onemocnění (ekzémy, diabetes, jaterní a ledvinové choroby) doprovází zpravidla i další projevy, jako je svědění a zánět. Je dobré se poradit s lékařem, jak pokožku léčit. Jedná se o propojený systém, kdy vliv na pokožku má i strava, hormonální výkyvy, psychický stav, používané léky, předepsané terapie a jiné.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Popraskaná kůže na rukou- Příčiny a 7 tipů, jak se jí zbavit

Máte problémy se suchou a popraskanou kůží na rukou? V tomto článku se dozvíte, jak o popraskané ruce efektivně pečovat, aby vás netrápily a neomezovaly při běžných činnostech.

Suchá kůže na rukou a na obličeji

Suchá kůže na rukou a suchá kůže na obličeji: co mají tyto potíže společného? Problémy se suchou kůží se rozhodně netýkají jen rukou. Suchá kůže se běžně vyskytuje i jinde na těle, například na…

Suchá kůže

Suchá kůže je běžným problémem, který trápí mnoho lidí po celém světě. Suchá kůže vzniká, když je narušena přirozená bariéra pokožky, která chrání kůži před vnějšími faktory a vlhkostí. Suchá kůže…

Hydratace pleti

Test hydratace pleti Uchopte palcem a ukazovákem kůži na hřbetu druhé ruky a nadzvedněte volnou kůži. Pak kůži pusťte a pozorujte, po jaké chvíli se vrátí do původní pozice. Pokud to trvá více než 2…