ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Hydratace pleti

Hydratace pleti

Test hydratace pleti


Uchopte palcem a ukazovákem kůži na hřbetu druhé ruky a nadzvedněte volnou kůži. Pak kůži pusťte a pozorujte, po jaké chvíli se vrátí do původní pozice. Pokud to trvá více než 2-3 sekundy, pak to znamená, že pleť není dobře hydratovaná a ztrácí pružnost.

Hydratace pleti

Hydratace pleti: proč je důležitá

Hlavní funkcí kůže je ochrana těla. Zrudnutím, pálením a svěděním vysílá pokožka signál, že něco není v pořádku. Aby tato signalizace dobře fungovala, kožní buňky se musí stále regenerovat. Celá svrchní pokožka se obmění zhruba za jeden měsíc.
Hydratace pomáhá kůži s obměnou. Naproti tomu dehydratace regeneraci zpomaluje. Kůže pak ztrácí obranyschopnost. Je náchylnější k poškození, a to se projevuje výše uvedenými příznaky. Pleť ztrácí pružnost, tvoří se vrásky. Může se olupovat, šupinkovat. Tvoří se více pigmentových skvrn.

Hydratace kůže

Co nepomáhá hydrataci pleti:
Kůže není květina, zalévání nepomůže. Časté máčení a mytí k hydrataci nepřispívá.
Sádlo není na hydrataci pleti dobré. Nedokáže hydratovat do hloubky.
Dostatečný pitný režim k hydrataci pokožky nemusí stačit, protože každodenní styk pokožky s chemikáliemi způsobuje její rychlé vysušování.

Co pomáhá hydrataci pleti:
Z domácích surovin můžeme hydratovat pokožku olivovým olejem či nadrcenou rostlinou aloe vera. Pro silné povahy je tu ovčí tuk a močovina. Pokud se rozhodnete trochu zainvestovat, ale chcete zůstat u jednosložkových přirozených látek, můžete zakoupit samotný mandlový či arganový olej, glycerol nebo kyselinu hyaluronovou.
Krémy na hydrataci pleti naopak obsahují celé komplexy látek. Ty pomáhají k tomu, aby výše uvedené složky prostoupili hlouběji pokožkou. Další látky pokožku vyživují, jiné jí uzavírají, aby nedocházelo ke ztrátám vody. Obecně platí, že k pokožce jsou šetrnější krémy, které obsahují méně složek než ty, u kterých nad složením dříve usneme, než ho dočteme.
Krémy na hydrataci pleti a ochranu kožní bariéry jsou dalším stupněm k tomu, aby pokožka zůstávala mladá. Protože nejen hydratují, ale pomáhají kůži chránit před vnějšími vlivy. Klasicky jsou to krémy proti UV záření, krémy proti mrazu a krémy proti dráždivým látkám.
Zástupcem posledně jmenovaných je bariérový ochranný krém Dermaguard.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Popraskaná kůže na rukou- Příčiny a 7 tipů, jak se jí zbavit

Máte problémy se suchou a popraskanou kůží na rukou? V tomto článku se dozvíte, jak o popraskané ruce efektivně pečovat, aby vás netrápily a neomezovaly při běžných činnostech.

Suchá kůže na rukou a na obličeji

Suchá kůže na rukou a suchá kůže na obličeji: co mají tyto potíže společného? Problémy se suchou kůží se rozhodně netýkají jen rukou. Suchá kůže se běžně vyskytuje i jinde na těle, například na…

Suchá kůže

Suchá kůže je běžným problémem, který trápí mnoho lidí po celém světě. Suchá kůže vzniká, když je narušena přirozená bariéra pokožky, která chrání kůži před vnějšími faktory a vlhkostí. Suchá kůže…

Krém na suché ruce

Jak se liší krémy na suché ruce a kdy jaký krém na suché ruce používat Vám poradíme v tomto článku.  Nabídka krémů na suché ruce je obrovská. Obrovsky se liší i ceny. Jaký je rozdíl mezi krémy na…