ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Plenková dermatitida u seniorů

Plenková dermatitida u seniorů

Dermatitida je označení pro onemocnění, které postihují pokožku. V plenkové oblasti se jedná především o dráždivé projevy jako jsou opruzeniny a ekzémy nebo o plísňové infekce nejrůznějšího druhu. Onemocnění vznikají při nedostatečné péči v plenkové oblasti. Při správném používání jednorázových plen se častost onemocnění snižuje.

pleny

Bohužel nesprávné pochopení funkce jednorázových plen vede často k omylu. Tím je představa, že v plenách pot, moč i stolice kamsi zmizí. Ano, pleny mají účinné membrány, které částečně zabraňují tekutinám vytékat, ale nedokáží zabránit rozkladu na látky, které pokožku dráždí. Výrobci uvádějí, jak často je třeba plenky měnit. U dospělé osoby je to každých 5 hodin a vždy po stolici. Tato praxe se však nedodržuje z důvodu nedostatečného počtu pojišťovnou proplácených plen i nedostatku času personálu.
Správnou diagnózu plenkové dermatitidy by měl stanovit lékař. Pro laika vypadají příznaky stejně. Pokožka je zanícená, rudá, pálí, svědí, někdy mokvá.

Léčba plenkové dermatitidy u seniorů

Léčba plenkové dermatitidy u seniorů se odvíjí od správné diagnózy. Vždy je ale zásadní zvýšená hygiena. Postižená místa je třeba často větrat a jemně oplachovat.
Opruzená pokožka bývá léčena volně prodejnými krémy s obsahem zinku, zásypy, hojivými obklady a jinými přípravky na opruzeniny.
Ekzém ukazuje na nesnášenlivost nějaké látky obsažen v plenách. Je třeba vyzkoušet jiné značky. Ekzém je třeba léčit léčivy na předpis, často kortikoidy.
Mykózy, nejčastěji z rodu Candida, se léčí protiplísňovými prostředky, většinou volně prodejnými.
Dermaguard vytváří na pokožce bariéru mezi kůží a dráždivými látkami, jako je moč, stolice, pot. Při správné aplikaci 2 -3x denně dokáže výrazně omezit možnost opruzení, ekzému nebo mykózy. Neaplikuje se na pokožku v akutním stavu.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Plenková dermatitida

Plenková dermatitida je velmi rozšířeným fenoménem. Používání jednorázových plenek u dětí, seniorů a postižených bývá často doprovázeno plenkovou dermatitidou. Povíme, proč tomu tak je, jak plenkové…