ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Ženské tabu: opruzeniny pod prsy

Ženské tabu: opruzeniny pod prsy

Většina žen si je dobře vědoma, jakou roli jejich ňadra v naší civilizaci hrají. O jejich případných vadách či nedostatcích nerady mluví. Tak je tomu i u opruzenin pod prsy. Přitom touto opruzeninou trpí velká část žen.

Především ženy s většími či povislými prsy bojují s opruzeninami i opakovaně. Často si nevšimnou prvních příznaků jako je zapocení a mírné zarudnutí. Pot a minimum vzduchu v místě pod prsem způsobí zapařeninu.

opruzeniny pod prsy 2

Ta je živnou půdou pro bakterie, které na kůži žijí. Čím déle je opruzenina nepozorována, tím více bakterie narušují kůži a ta se působením tření odře. V tomto stádiu už o sobě dá opruzenina vědět. Většinou je místo silně zarudlé, pálí a může lehce zapáchat.

Jak vyléčit opruzeninu pod prsy

Léčba opruzenin nebývá složitá. V první řadě je třeba provést řádnou hygienu. Pokožku jemně omýt teplou vodou, namydlit bez použití drhnutí žínkou nebo houbou a důkladně opláchnout. Osušit porušenou kůži je nejlépe pouze vzduchem. Buď vyvětráním nebo lze použít fén s vlažným vzduchem. Lze osušit také jemným poklepem ručníku, ale bez drhnutí. Suchou opruzeninu namazat. Krémů a přípravků na opruzeniny je celá řada. Na lehkou opruzeninu, která je jen mírně zarudlá stačí obyčejný dětský zásyp nebo bariérový krém Dermaguard. Na opruzeninu, která už pálí nebo svědí se používají masti na opruzeniny pro děti jako např. Bepanthen, Sudokrém, Rybilka, Aviril, Zinkový olej.

Postup mytí a mazání se opakuje alespoň 2x denně, než se opruzenina ztratí. To většinou trvá jen pár dnů. Po dobu léčby opruzenin se nedoporučují podprsenky s kosticemi a z neprodyšné syntetiky.

Vsaďte na prevenci

Jako ideální krém pro prevenci opruzenin pod prsy, doporučujeme speciální bariérový krém Dermaguard. Dokáže předcházet opruzeninám. Krém vytváří na pokožce bariéru proti působení potu a také omezuje růst bakterií. Krém chrání zhruba 6 hodin, poté je potřeba kůži znovu namazat. Dermaguard lze použít i při počátečních příznacích opruzeniny, pomáhá také při kontaktních a atopických ekzémech.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Opruzeniny trápí děti i dospělé. Jak se jich co nejefektivněji zbavit?

Tvrzení, že opruzeniny se vyskytují takřka výhradně jen u malých dětí, je rozšířené, avšak nepravdivé. Nezřídka se totiž objevují rovněž na pokožce starších děti a dospělých.  

Opruzeniny z plenek

Jednorázové plenky přinášejí úlevu v péči o děti, osoby s inkontinencí a ležící pacienty. Bohužel, používání jednorázových plenek bývá, vzhledem k ceně, často nedostatečné. To vede k opruzeninám a k…

Co na opruzeniny u dospělých

Opruzeniny u dospělých jsou mnohdy tabuizovaným tématem. Zvláště když se tvoří na místech, která považujeme za intimní zónu. Jak takovým opruzeninám předcházet a co na opruzeniny u dospělých funguje,…

Opruzeniny v tříslech

Třísla, respektive vnitřní strany stehen jsou velmi náchylné ke vzniku opruzenin, vyrážek a ekzémů. Horko, pot a tření. To jsou hlavní příčiny opruzeniny v tříslech. Zapocená a odřená pokožka je…