ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Svědivá vyrážka na krku

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make-upu nebo parfému.

Svědivá vyrážka na krku 2

Svědivá vyrážka na krku se také se může objevit po pobytu v prostorech jako jsou výrobní haly, kde se do vzduchu dostávají různé chemikálie, prach a či jemné částečky kovů. Na jaře se může objevit podrážděná kůže na krku jako reakce na pyl. A někdy stačí k podráždění špatně vymáchané oblečení. Dráždivých látek existují tisíce. Pokud je pacient se svědící vyrážkou na krku alergik, má v podstatě štěstí. Alergen se dá odhalit kožním testem a je tedy snadnější se mu vyhnout. Ale pokud má člověk jen citlivější pokožku, většinou jen tuší, co ho dráždí.

Léčba svědivé vyrážky na krku spočívá především v potlačení jednotlivých symptomů. Rychlé domácí ošetření při počátečních příznacích spočívá v obkladu z výluhu silného černého čaje nebo ovesných vloček. Mírné podráždění a svědění potlačí i krémy a masti proti svědění a na zarudnutí a případné pupínky zinková nebo kalciová mast. Na silné podráždění a svědění jsou účinné krémy s kortikoidy. Jsou ale na předpis lékaře.

Hlavním problémem při svědivé vyrážce na krku je opakování. Citlivá pokožka být citlivá nepřestane. A podráždění se bude pravděpodobně opakovat stále a možná častěji. Je také možné, že se začne projevovat i např. na rukou nebo nohou.
K předcházení problému můžete vyzkoušet bariérový krém Dermaguard. Svým složením chrání celé hodiny pokožku před dráždivými látkami. Navíc dobře hydratuje, pokožku vypíná a zjemňuje, což je pro oblast krku a dekoltu příjemný bonus.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…

Popraskaná kůže na prstech

Popraskaná kůže na prstech ruky nebo nohy je častým trápením. Příčinou je narušená a tím oslabená kožní bariéra. Co s tím? Nejprve si zodpovíme otázku, co může narušit kožní bariéru. Překvapivě to na…