ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Svědění kůže na rukou a nohou

Svědění kůže na rukou a nohou

Svědění kůže na rukou nebo nohou může mít příčiny různé. Od banálního poštípání hmyzem, popálení kopřivou, přes kožní záněty, plísně, parazity až k závažným onemocněním. V zásadě se dá říci, že existuje svědění kůže s viditelnou příčinou a bez viditelné příčiny.


Viditelné příčiny svědění kůže na rukou nebo nohou

Svědění kůže na prstech je nepříjemné

Svědivé vpichy, otoky, štípance, drobné červené tečky a flíčky má na svědomí nejčastěji komár, štěnice, roztoči nebo požahání kopřivou.

Svědivé puchýře naplněné tekutinou se objeví po kontaktu s některými druhy rostlin a zeleniny, při kterých je přítomný sluneční svit, tzv. foto dermatitida (bolševník, pastinák, citrusy, fíky)

Svědivé malé pupínky a puchýřky pod kůží se objevují při kontaktní dermatitidě, jako reakce na srst, zeminu, prach, kovy, domácí chemii atd.

Svědivé drobné pupínky které tzv. prokvétají na povrch kůže a slévají se do ložisek rudé a zanícené kůže, jsou příznaky atopického nebo kontaktního alergického ekzému.

Velmi svědivé pupínky a drobné ranky v meziprstí způsobuje parazit zákožka svrabová. Svědí především v noci. Velmi nakažlivé.

Svědící zarudlou a suchou olupující se kůži na nohou způsobuje plísňové onemocnění, které se může přenést i na dlaně.

Svědění kůže na rukou nebo nohou bez viditelné příčiny

Pocit svědění kůže může způsobovat hormonální nerovnováha (klimakterium, onemocnění štítné žlázy, antikoncepce). Dále, pokud se v pokožce hromadí toxiny při poruše ledvin či jater. Někdy je pocit svědění zapříčiněn psychickým stavem např. silným stresem.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make…

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…