ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Svědění kůže na rukou a nohou

Svědění kůže na rukou a nohou

Svědění kůže na rukou nebo nohou může mít příčiny různé. Od banálního poštípání hmyzem, popálení kopřivou, přes kožní záněty, plísně, parazity až k závažným onemocněním. V zásadě se dá říci, že existuje svědění s viditelnou příčinou a bez viditelné příčiny.


Viditelné příčiny svědění kůže na rukou nebo nohou

Svědivé vpichy, otoky, štípance, drobné červené tečky a flíčky má na svědomí nejčastěji komár, štěnice, roztoči nebo požahání kopřivou.

Svědivé puchýře naplněné tekutinou se objeví po kontaktu s některými druhy rostlin a zeleniny, při kterých je přítomný sluneční svit, tzv. foto dermatitida (bolševník, pastinák, citrusy, fíky)

Svědivé malé pupínky a puchýřky pod kůží se objevují při kontaktní dermatitidě, jako reakce na srst, zeminu, prach, kovy, domácí chemii atd.

Svědivé drobné pupínky které tzv. prokvétají na povrch kůže a slévají se do ložisek rudé a zanícené kůže, jsou příznaky atopického nebo kontaktního alergického ekzému.

Velmi svědivé pupínky a drobné ranky v meziprstí způsobuje parazit zákožka svrabová. Svědí především v noci. Velmi nakažlivé.

Svědící zarudlou a suchou olupující se kůži na nohou způsobuje plísňové onemocnění, které se může přenést i na dlaně.

Svědění kůže na rukou nebo nohou bez viditelné příčiny

Pocit svědění může způsobovat hormonální nerovnováha (klimakterium, onemocnění štítné žlázy, antikoncepce). Dále, pokud se v pokožce hromadí toxiny při poruše ledvin či jater. Někdy je pocit svědění zapříčiněn psychickým stavem např. silným stresem.

Dermaguard.

Okamžité řešení kontaktních ekzémů a vyrážek

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti alergenům
  • Prevence kontaktních ekzémů, opruzenin, vyrážek, plenkové dermatitidy
  • Chrání až 6 hodin, hydratuje, nemastí, není parfemovaný

Koupit krém

Související články

Kontaktní alergie

Příčinou kontaktní alergie je vzniklá přecitlivělost kůže na nějakou látku nebo situaci. Své by o tom vědí například lidé pracující ve zdravotnictví. Časté mytí rukou a používání dezinfekcí nebo…

Krém na ekzém

Je nutné používat kromě lékařem předepsaného masti i jiný krém na ekzém? Pokud ano, jak vybrat správný krém na ekzém? Vše závisí na správné diagnóze. Ne každá dermatitida je ekzém.

Atopický ekzém u dospělých

Atopický ekzém u dospělých má stejnou příčinu jako u dětí. Jeho projevy bývají ale jiné a postihují rozdílná místa na těle. Příčinou je vrozený sklon k alergii spojený s porušenou funkcí kůže. Je…

Mast na ekzém

Ačkoliv lékařská věda denně objevuje nové způsoby pomoci pacientům, co se týče ekzémů, jejich léčba se stále omezuje na příznaky. Léčí se postižené místo. Zánět způsobuje zarudnutí, svědění, mokvání,…