ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Krém na ekzém

Krém na ekzém

Jaký používat krém na ekzém? Jak vybrat správný krém na ekzém? Nestačí používat jen lékařem předepsaný krém?

Krém na ekzém výběr

Ne každá dermatitida je ekzém.

Vybírat doplňující krémy bychom měli až po návštěvě lékaře. Suchá, rudá, šupinatá a svědící místa na pokožce, někdy puchýřky a popraskaná kůže, to vše jsou příznaky ekzémů ale také plísní, toxického podráždění i některých bakteriální či virových infekcí. Proto je nutné s déle trvajícími příznaky navštívit kožního lékaře, aby určil přesnou diagnózu.

Ekzémů je celá řada.

Mají různé průběhy a příznaky. Proto se lékař rozhoduje jaký typ léčiva předepíše. Především se jedná o hormonální masti, gely, pěny a emulze, které jsou účinné a rychle zklidní a zahojí nejhorší projevy. Ale kůže i poté zůstává citlivá k různým podnětům a snadno se znovu rozdráždí. Aby pacient omezil opakující se tzv. vzplanutí onemocnění, měl by se o svou pokožku dobře starat. To znamená zajistit jí dobrou hydrataci a chránit jí před kontaktem s dráždivými látkami.

Pro výběr správného krému na ekzém platí několik zásad:

1. Pozor na parfemaci a esenciální oleje

Volně prodejných krémů na ekzém, pěn, gelů a emulzí  je celá řada. Nabízejí hydrataci, výživu, protisvědící složky, změkčovadla atd. Řada krémů pro atopiky a ekzematiky obsahuje ale nečekaně i častá dráždidla a alergeny: parfémové složky a esenciální oleje.

2. Čím méně složek, tím lépe

Čím více ingrediencí krém na ekzém obsahuje, tím větší je pravděpodobnost, že některá z látek pokožce neudělá dobře.

3. Přírodní neznamená bezpečné

Přírodní kosmetika není bez rizika. Krém s měsíčkem, heřmánkem, aloe a mnohými dalšími bylinami a rostlinami  může řadě lidí pomoci, ale zároveň obsahuje látky, které dokáží vyvolat alergické reakce.

4. Menší je lepší

Krém na ekzém nekupujte ihned ve velkém balení. Pokud je to možné, požadujte testery krému, který chcete vyzkoušet.

Při používání jakéhokoliv krému na ekzém mějte na paměti, že péče o ekzematickou pokožku musí být komplexní. Chovejte se k ní šetrně. Při mytí jí nedrbejte, nepoužívejte kartáčky, peelingy, drsné houby a žínky. Mýdla a mycí gely by měla mít 5-6 PH. Běžná mýdla jsou silně zásaditá. Snažte se vyhýbat kontaktu s látkami, o kterých víte, že vás dráždí.
Vyzkoušet můžete i bariérový krém Dermaguard, který dokáže pokožku dlouhodobě hydratovat, ale hlavně jí ochraňuje před podrážděním.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make…

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Co pomáhá proti svědění kůže – 7 praktických tipů

Trápí vás svědění kůže a hledáte způsob, jak se ho zbavit? Existuje řada metod, jak svědění zmírnit nebo dokonce zastavit, a v tomto článku vás seznámíme se 7 nejznámějšími. Výběr správné metody…