ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Krém na ekzém

Krém na ekzém

Je nutné používat kromě lékařem předepsaného masti i jiný krém na ekzém? Pokud ano, jak vybrat správný krém na ekzém? Vše závisí na správné diagnóze. Ne každá dermatitida je ekzém.

Suchá, rudá, šupinatá a svědící místa na pokožce, někdy puchýřky a popraskaná kůže, to vše jsou příznaky celé řady ekzémů. Ale podobně se projevují také plísně, toxické podráždění i některé bakteriální či virové infekce. Proto je nutné s déle trvajícími příznaky navštívit kožního lékaře, aby určil přesnou diagnózu.
Co se týče ekzémů, je jich celá řada s různými projevy. Protože ekzém je záležitost bud vrozené alergie nebo získané přecitlivělosti, je těžké ho zcela vyléčit. Lékař dokáže předepsat nejčastěji hormonální masti, které jsou účinné a rychle zklidní a zahojí nejhorší projevy. Ale kůže i poté zůstává citlivá k různým podnětům a snadno se znovu rozdráždí. Aby pacient omezil opakující se tzv. vzplanutí onemocnění, měl by se o svou pokožku dobře starat. To znamená zajistit jí dobrou hydrataci a chránit jí před kontaktem s dráždivými látkami.
Pro výběr správného krému na ekzém platí několik zásad.
První je prostudovat složení nabízeného krému na ekzém. Řada krémů pro atopiky a ekzematiky obsahuje nečekaně i častá dráždidla: parfémové složky a esenciální oleje. Ty patří k nejčastějším alergenům v kosmetice.
Za druhé, krém na ekzém vybírejte s vědomím, že čím více ingrediencí obsahuje, tím větší je pravděpodobnost, že některá z látek pokožce neudělá dobře.
Za třetí, ani tzv. přírodní kosmetika není bez rizika. Krém z měsíčku nebo heřmánku může řadě lidí pomoci, ale zároveň obsahuje látky, které dokáží vyvolat alergické reakce. Často doporučované sádlo na promašťování není pro ekzematika to pravé. Obsahuje proteiny, které mohou kůži dráždit. Jeho hydratační účinek se omezuje jen na povrch pokožky.
Za čtvrté, krém na ekzém nekupujte ihned ve velkém balení. Pokud je to možné, požadujte testery krému, který chcete vyzkoušet.
Při používání jakéhokoliv krému na ekzém mějte na paměti, že péče o ekzematickou pokožku musí být komplexní. Chovejte se k ní šetrně. Při mytí jí nedrbejte, nepoužívejte kartáčky, peelingy, drsné houby a žínky. Mýdla a mycí gely by měla mít 5-6 PH. Běžná mýdla jsou silně zásaditá. Snažte se vyhýbat kontaktu s látkami, o kterých víte, že vás dráždí.
Vyzkoušet můžete i bariérový krém Dermaguard, který dokáže pokožku dlouhodobě hydratovat, ale hlavně jí ochraňuje před podrážděním.

Dermaguard.

Okamžité řešení kontaktních ekzémů a vyrážek

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti alergenům
  • Prevence kontaktních ekzémů, opruzenin, vyrážek, plenkové dermatitidy
  • Chrání až 6 hodin, hydratuje, nemastí, není parfemovaný

Koupit krém

Související články

Kontaktní alergie

Příčinou kontaktní alergie je vzniklá přecitlivělost kůže na nějakou látku nebo situaci. Své by o tom vědí například lidé pracující ve zdravotnictví. Časté mytí rukou a používání dezinfekcí nebo…

Atopický ekzém u dospělých

Atopický ekzém u dospělých má stejnou příčinu jako u dětí. Jeho projevy bývají ale jiné a postihují rozdílná místa na těle. Příčinou je vrozený sklon k alergii spojený s porušenou funkcí kůže. Je…

Mast na ekzém

Ačkoliv lékařská věda denně objevuje nové způsoby pomoci pacientům, co se týče ekzémů, jejich léčba se stále omezuje na příznaky. Léčí se postižené místo. Zánět způsobuje zarudnutí, svědění, mokvání,…

Alergie na kov

Alergie na kov patří k nejčastější formě kontaktní alergie. Spíše, než o vrozenou alergii se jedná o získanou přecitlivělost vůči některým kovům, resp. vůči některé jejich složce. Alergie na kov…