ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Atopický ekzém

Atopický ekzém

Mnoho dětí se rodí se sklony k alergii po svých rodičích. Může se projevit například astmatem, potravinovou, pylovou nebo kontaktní alergií. U někoho se projeví brzy po narození, u někoho třeba až v dospělosti. U malé části atopiků se nemusí projevit nikdy, protože se se "svým" alergenem nesetkají. Příkladem je agresivní pyl ambrózie. Kožní testy ukáží, že testovaný by měl problém s jejím pylem. Ale protože její výskyt v Česku je omezen na několik míst, nemusí se s ní nikdy setkat.

atopický ekzém  podráždění ambrozie

Atopický ekzém, příčiny

Atopický ekzém je nejčastějším projevem u atopiků. Je to tím, že pokožka osob s alergickými dispozicemi je vrozeně suchá, křehká a lehce se podráždí.
Atopický ekzém se projevuje v různém věku různými příznaky. U kojenců se nejčastěji objevuje atopický ekzém na obličeji a na hlavičce. Šupinkovatí kůže na hlavě, na tvářích a čele se tvoří suché zarudlé fleky kůže. U batolat se objevuje atopický ekzém na ruce a na noze, především v ohybech. Opět se jedná o rudá, suchá a loupající se zanícená ložiska. Se stoupajícím kontaktem s okolím postihuje spíše dlaně a meziprstí. Atopický ekzém u dospělých se často objeví na obličeji v okolí rtů, okolo očí a na krku.

Co na atopický ekzém

Při prevenci používejte na mytí a sprchování výrobky s PH kolem 5-6, s hydratací a olejovou složkou. Pokožku je potřeba často promazávat hydratačními krémy. Pokud můžete, používejte bariérové krémy, které pomáhají oslabené pokožce tím, že blokují průnik dráždivých látek ke kůži.

Co na atopický ekzém v době vzplanutí?

Na suchá a svědivá ložiska nepoužíváme mastné krémy, ale zvlhčující krémy bez parfemace, ideálně s delší dobou působení. Dobře hojí zinkové, dehtové a sirné masti.
Mokvavá ložiska: používáme např. zinkový olej a vysušující obklady z odvaru z řebříčku, černého čaje nebo silně ředěného roztoku hypermanganu. Pro tuto fázi je účinnější používat lékařem předepsané kortikoidy ve formě sprejů a pěn.  

Nejlepší krém na atopický ekzém

Na trhu je dostatek výrobků a je třeba, aby si atopik našel ten svůj. U výrobků pro atopiky platí, že čím jednodušší složení, tím lépe. Zmírní se tím možnost, že některá složka bude pro kůži dráždivá. Nekupujte ihned celá balení, ale vyžádejte si vzorky. Zkoušejte je na citlivé části těla jako je krk či loketní jamka nebo zápěstí, a to několik dnů za sebou.

Krém na atopický ekzém pro děti

Při vybírání krému pro děti platí stejná pravidla s tím, že krém by měl být pro děti vyloženě určený. Výrobky pro děti mají svá kritéria, která jsou dozorována.

Podle čeho vybírat přípravky na atopický ekzém

Vyzkoušejte nejdříve vzorky. Čtěte složení. Čím je jednodušší, tím lépe. S přírodními přípravky opatrně. Rostliny obsahují desítky různých látek a silice, které nejsou doposud dobře zmapované a atopickou osobu mohou dráždit. Příkladem je heřmánek nebo měsíček lékařský. Stejně tak bývá dráždivý ovčí tuk lanolin nebo sádlo. Parfémované výrobky nepoužívejte vůbec.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Vyrážka

Pod pojmem vyrážka si většina lidí vybaví zarudlé pupínky vyskytující se na pokožce. Takových vyrážek je spousta. Jaká vyrážka je ta, která Vás trápí? Ty nejčastější se pokusíme odhalit.

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make…

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Vážení zákazníci, z důvodu dovolené budou Vaše objednávky od 19.7. odeslány nejdříve 29.7.2024