ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Atopická dermatitida

Atopická dermatitida

Co je atopická dermatitida? Atopická dermatitida bývá nepřesné označení atopického ekzému. Atopická dermatitida se objevuje ve formě kožního zánětu. Tento zánět se může projevit nejen jako ekzém, ale i jako kopřivka nebo angioedém (otok).

Co vyvolává atopickou dermatitidu?

Projev atopické dermatitidy nejčastěji vyvolávají alergeny v potravinách, chemikálie, kovy a srst zvířat. Časté jsou také atopické dermatitidy při kousnutí či bodnutí hmyzem.

Máte podezření na atopickou dermatitidu?

Vaše podezření spolehlivě potvrdí nebo vyvrátí kožní testy provedené dermatologem nebo alergologem. Můžete tak zjistit, jestli svědící pokožka, opakující se vyrážka nebo otoky nejsou zapříčiněny doposud skrytou alergií.

Proč vědět, zda máte doopravdy alergii?

I když příznaky atopické dermatitidy a kožní přecitlivělosti vypadají stejně, rozdíl je podstatný. Za projevem atopické dermatitidy je totiž reakce celého těla. Mezitím co u přecitlivělosti reaguje na podráždění pouze kůže, při atopické dermatitidě se tělo může dostat až do šoku. Alergik by měl mít u sebe léky, které mu v případě bouřlivé reakce mohou zachránit život.

Jde při atopické dermatitidě o život?

V žádném případě není dobré alergii podceňovat. Na druhé straně projevy atopické dermatitidy ohrožují na životě jen promile alergiků. Obvyklé projevy atopické dermatitidy se omezují na opakované záněty, které lze zklidnit a léčit běžnými postupy.

Léčba atopické dermatitidy kopřivky

Léčba atopické dermatitidy otoku

Léčba atopické dermatitidy ekzému

Lze předejít atopické dermatitidě?

U části osob s alergií se nemusí jejich dispozice nikdy projevit. U jiných se objeví jen několikrát za život. Ale nejméně 20 % osob trpí pravidelným opakováním problému. Leckdy je obtížné až nemožné vyloučit ten „jejich“ alergen ze života. Při ekzematických projevech může určitou úlohu plnit bariérový krém, který omezí průnik alergenu k pokožce, podobně jako rukavice. Určitou šancí na omezení projevů atopické dermatitidy může být i jídelníček. Řada potravin obsahuje látku histamin. Tu vyrábí i naše tělo. Právě histamin způsobuje při vyplavování do organismu reakce, které provázejí alergii – svědění, křeče, otoky atd. Vynecháním potravin, které látku obsahují ve větším množství, nebo těch které podporují vyplavování histaminu mohou nežádoucí reakce omezit.

Dermaguard produkt

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Atopický ekzém, nejčastější otázky, příčiny a podpora léčby

Atopický ekzém nebo také atopická dermatitida je onemocnění vrozené a nevyléčitelné. Jde o neinfekční zánět kůže s alergickým původem. Může za něj porušená signalizace pokožky, která nepřiměřeně…

Jak pečovat o pokožku s dyshidrotickým ekzémem

V tomto článku nebudeme popisovat příčiny ani projevy dishydrotického ekzému. Diagnostikovanému pacientovi jsou dobře známy. Zaměříme se na léčbu a prevenci, aby se omezilo opakování projevů.

Kontaktní alergie

Příčinou kontaktní alergie je vzniklá přecitlivělost kůže na nějakou látku nebo situaci. Své by o tom vědí například lidé pracující ve zdravotnictví. Časté mytí rukou a používání dezinfekcí nebo…

Krém na ekzém

Jaký používat krém na ekzém? Jak vybrat správný krém na ekzém? Nestačí používat jen lékařem předepsaný krém?