ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, opruzeniny, suchá kůže... ... jedno řešení

Atopická dermatitida

Atopická dermatitida

Co je atopická dermatitida? Atopická dermatitida bývá nepřesné označení atopického ekzému. Atopická dermatitida se objevuje ve formě kožního zánětu. Tento zánět se může projevit nejen jako ekzém, ale i jako kopřivka nebo angioedém (otok).

Atopická dermatitida u dětí

Co vyvolává atopickou dermatitidu?

Projev atopické dermatitidy nejčastěji vyvolávají alergeny v potravinách, chemikálie, kovy a srst zvířat. Časté jsou také atopické dermatitidy při kousnutí či bodnutí hmyzem.

Máte podezření na atopickou dermatitidu?

Vaše podezření spolehlivě potvrdí nebo vyvrátí kožní testy provedené dermatologem nebo alergologem. Můžete tak zjistit, jestli svědící pokožka, opakující se vyrážka nebo otoky nejsou zapříčiněny doposud skrytou alergií.

Proč vědět, zda máte doopravdy alergii?

I když příznaky atopické dermatitidy a kožní přecitlivělosti vypadají stejně, rozdíl je podstatný. Za projevem atopické dermatitidy je totiž reakce celého těla. Mezitím co u přecitlivělosti reaguje na podráždění pouze kůže, při atopické dermatitidě se tělo může dostat až do šoku. Alergik by měl mít u sebe léky, které mu v případě bouřlivé reakce mohou zachránit život.

Jde při atopické dermatitidě o život?

V žádném případě není dobré alergii podceňovat. Na druhé straně projevy atopické dermatitidy ohrožují na životě jen promile alergiků. Obvyklé projevy atopické dermatitidy se omezují na opakované záněty, které lze zklidnit a léčit běžnými postupy.

Léčba atopické dermatitidy kopřivky

Léčba atopické dermatitidy otoku

Léčba atopické dermatitidy ekzému

Lze předejít atopické dermatitidě?

U části osob s alergií se nemusí jejich dispozice nikdy projevit. U jiných se objeví jen několikrát za život. Ale nejméně 20 % osob trpí pravidelným opakováním problému. Leckdy je obtížné až nemožné vyloučit ten „jejich“ alergen ze života. Při ekzematických projevech může určitou úlohu plnit bariérový krém, který omezí průnik alergenu k pokožce, podobně jako rukavice. Určitou šancí na omezení projevů atopické dermatitidy může být i jídelníček. Řada potravin obsahuje látku histamin. Tu vyrábí i naše tělo. Právě histamin způsobuje při vyplavování do organismu reakce, které provázejí alergii – svědění, křeče, otoky atd. Vynecháním potravin, které látku obsahují ve větším množství, nebo těch které podporují vyplavování histaminu mohou nežádoucí reakce omezit.

Dermaguard - krém na ruce

Dermaguard

Hydratace a ochrana pokožky před dráždivými vlivy.

  • Krém tvoří na pokožce neviditelnou dlouhodobou bariéru proti dráždivým látkám.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, nemastí, není parfemovaný.
  • Chrání až 6 hodin před volnými radikály.

Koupit krém

Související články

Vyrážka

Pod pojmem vyrážka si většina lidí vybaví zarudlé pupínky vyskytující se na pokožce. Takových vyrážek je spousta. Jaká vyrážka je ta, která Vás trápí? Ty nejčastější se pokusíme odhalit.

Svědivá vyrážka na rukou

Svědění (pruritus) může být způsobeno různými faktory. Ve spojení s vyrážkou se nejčastěji jedná o podráždění kůže vnějšími vlivy, o kožní onemocnění včetně plísní a parazitů nebo o alergii.

Svědivá vyrážka na krku

Vyrážkou se projevuje podráždění vnějším nebo vnitřním vlivem. Svědivá vyrážka na krku se objevuje nejčastěji po podráždění vnějším vlivem. Bývá to často kombinace zapocení a nevhodného krému, make…

Atopický ekzém na obličeji: Jak se projevuje a co na něj zabírá

Atopický ekzém na obličeji může způsobit suchost, zarudnutí a intenzivní svědění, ale i psychické obtíže. V tomto článku se dozvíte, jak atopický ekzém poznat, co ho zhoršuje a jaké jsou možnosti…

Vážení zákazníci, z důvodu dovolené budou Vaše objednávky od 19.7. odeslány nejdříve 29.7.2024