Triamcinolon (triamcinolon–acedonid)

Krém, mast

 

Triamcinolon patří ke steroidním hormonům se středně silným účinkem.

Triamcinolon E předepisuje pouze lékař u dospělých a dětí od 3 let při léčbě intertriga, sekundárně infikovaného atopického ekzému, dále na seboroický, perianální, perigenitální, retroaurikulární, bércový mikrobiální, mykotický a nummulární ekzém a inverzní psoriázu.

Triamcinolon se většinou ve formě masti aplikuje na postižené místo. Léčba by neměla překročit 14 dní.

Možné nežádoucí účinky: při dlouhodobé léčbě steroidními hormony na více než 20% pokožky může docházet k nežádoucím účinkům např. nežádoucí ochlupení, absence menstruace, porucha metabolismu a zvýšení váhy, poruchy růstu u dětí, oslabení pokožky v místě aplikací, Cushingův syndrom.

 

Protože dnešní věda zatím nedokáže odstranit příčiny ekzému, je důležité dbát na prevenci.

Aby nedocházelo k opakování problémů dematologové doporučují používat DERMAGUARD.

Proč?
Při léčbě dochází k oslabení kožní bariéry. Ta je pak citlivější na alergeny a ekzém se opakuje. DERMAGUARD posílí kožní bariéru a nedovolí alergenům kůži podráždit.

Kdy?
DERMAGUARD začněte používat po ukončení léčby předepsaným léčivem. Lze jej aplikovat i při počátečních potížích, kdy pokožka začíná svědit, ale není rozškrábaná, popraskaná nebo s pupínky. Krém používejte denně, i když je pokožka bez příznaků.

Kde?
DERMAGUARD lze použít na jakoukoliv část těla, mimo sliznic. Neaplikujte jej na pohlavní orgány a na oční víčka.

Kdo?
DERMAGUARD je vhodný pro dospělé, děti i seniory. U kojenců se nedoporučuje z předběžné opatrnosti v plenkové oblasti do 2 let věku. Některé studie naznačují, že parabeny by mohli mít u kojenců vliv na pohlavní orgány.

Jak?
Malé množství krému DERMAGUARD vetřete do umyté a osušené pokožky. Krém se rychle vstřebá, podobně jako tělové mléko. Vytvoří neviditelný mikrofilm, který kůži chrání. DERMAGUARD na pokožce není viditelný, nikterak neomezuje hmat a citlivost, nemastí.
DERMAGUARD účinkuje 4-6 hodin a z pokožky se nesmývá. Proto jej stačí aplikovat 2-3x denně. Pokud dochází k odírání pokožky např. při častém drbání ručníkem, kartáčkem, brusnými pastami a při velké pocení, je aplikaci nutné opakovat častěji. DERMAGUARD odstraní také rozpouštědla silikonu.

Další důvody pro používání krému DERMAGUARD:

Snížíte četnost opakovaní hormonální léčby. Krém také vypíná pokožku a hydratuje. Složení krému brání v množení bakterií při zapaření.

COVID - 19: používání krému pod roušky, obličejové štíty a jednorázové rukavice doporučují dermatologové i Ministerstvo zdravotnictví.

 

 

 

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image