Primafucort hydrocortison

Krém, mast

Primafucort předepisuje  pouze lékař a to při léčbě alergického a atopického ekzému který byl infikován hnisavou kožní infekcí.

Primafucort obsahuje hydrocortizon, který patří k hormonům se slabším účinkem. Tlumí svědění a zánět. Dále kyselinu fusidovou která působí antibioticky.

Primafucort se ve formě masti nebo krému aplikuje na postižené místo. Léčba by neměla být delší než 14 dní.

Možné nežádoucí účinky jsou velmi vzácné.

Protože dnešní věda zatím nedokáže odstranit příčiny ekzému, je důležité dbát na prevenci.

Aby nedocházelo k opakování problémů dematologové doporučují používat DERMAGUARD.

Proč?
Při léčbě dochází k oslabení kožní bariéry. Ta je pak citlivější na alergeny a ekzém se opakuje. DERMAGUARD posílí kožní bariéru a nedovolí alergenům kůži podráždit.

Kdy?
DERMAGUARD začněte používat po ukončení léčby předepsaným léčivem. Lze jej aplikovat i při počátečních potížích, kdy pokožka začíná svědit, ale není rozškrábaná, popraskaná nebo s pupínky. Krém používejte denně, i když je pokožka bez příznaků.

Kde?
DERMAGUARD lze použít na jakoukoliv část těla, mimo sliznic. Neaplikujte jej na pohlavní orgány a na oční víčka.

Kdo?
DERMAGUARD je vhodný pro dospělé, děti i seniory. U kojenců se nedoporučuje z předběžné opatrnosti v plenkové oblasti do 2 let věku. Některé studie naznačují, že parabeny by mohli mít u kojenců vliv na pohlavní orgány.

Jak?
Malé množství krému DERMAGUARD vetřete do umyté a osušené pokožky. Krém se rychle vstřebá, podobně jako tělové mléko. Vytvoří neviditelný mikrofilm, který kůži chrání. DERMAGUARD na pokožce není viditelný, nikterak neomezuje hmat a citlivost, nemastí.
DERMAGUARD účinkuje 4-6 hodin a z pokožky se nesmývá. Proto jej stačí aplikovat 2-3x denně. Pokud dochází k odírání pokožky např. při častém drbání ručníkem, kartáčkem, brusnými pastami a při velké pocení, je aplikaci nutné opakovat častěji. DERMAGUARD odstraní také rozpouštědla silikonu.

Další důvody pro používání krému DERMAGUARD:

Snížíte četnost opakovaní hormonální léčby. Krém také vypíná pokožku a hydratuje. Složení krému brání v množení bakterií při zapaření.

COVID - 19: používání krému pod roušky, obličejové štíty a jednorázové rukavice doporučují dermatologové i Ministerstvo zdravotnictví.

 

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image