Atopická dermatitida


kolaz2Příčinou atopické dermatitidy je vrozená porucha kožní bariéry. Pokožka atopika se řádně nepromašťuje. Navíc je narušená i signalizace pokožky. To znamená, že pokožka reaguje nepřiměřeně na dráždivé podněty. Onemocnění je systémové, to znamená že "do hry" se kromě pokožky zapojují další orgány. Atopická dermatitida trápí až 16 % dětí do 1 roku. U tří čtvrtin dětí zmizí do dvou let věku, u většiny dalších dětí zmizí v období adolescence. Příznaky atopické dermatitidy se však mohou objevit kdykoliv se pokožka dostane mimo kondici. Projevy atopie v dospělosti se od dětských forem liší. Tvoří na kůži vyvýšené zhrubělé ohraničené okrsky se silnou intenzitou svědění a může postihnout kterékoliv místo na těle.

Dermaguard při léčbě atopie


Dermaguard ochraňuje kožní bariéru před podrážděním až 6 hodin. Nedovolí alergenům proniknou do pokožky a vyvolat její reakci.

Atopickou kůži je nutné často hydratovat. S Dermaguardem stačí 2-3 aplikace denně.

Dermaguard není mastný, nezanechává mastné skvrny

Dermaguard není parfémovaný. Parfémované krémy atopické pokožce vadí.

Pokožka je vlivem kortikoidů oslabená a lehce náchylná k podráždění. Dermaguard dává pokožce čas k regeneraci.

Jak používat Dermaguard

Nejefektivnější je krém začít používat preventivně denně, v době, kdy je pokožka v klidu. Krém jí pak hydratuje a chrání před podrážděním. Krém lze použít i v době, kdy začínáme pozorovat první příznaky dráždění jako je lehké zarudnutí a svědění. Na akutní rudá, zanícená, mokvavá nebo rozpraskaná ložiska krém nepoužíváme. Takové stavy je nutné nejprve přeléčit kortikoidy a krém začít používat až na zklidněnou kůži. Dermaguard lze používat na jakoukoliv část těla, vyjma sliznic.

 Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image