Zakoupíte v internetových lékárnách od 115Kč. Lze objednat i v kamenných lékárnách.
Dermaguard - pomocník v pečovatelské službě

Ochránce kůže versus kožní nemoci typu kožní alergie, kontaktní ekzém a dermatitida

Dermaguard je ochranný a hydratační krém, který umožňuje aby kůže dýchala, vyživuje ji a zároveň omezuje pronikání dráždivých látek na pokožku, kde mohou způsobit neklid, kožní nemocí nebo kožní alergie a ekzémy.

Kontaktní ekzém neboli dermatitida je zánětlivá kožní nemoc vyvolaná zevními vlivy a kontaktem kůže s alergenní látkou.

Při péči o malé dítě nebo starého či nemohoucího člověka mohou nastat i různé situace, kdy je pokožka těchto lidí ohrožována například únikem moči, slin, nadměrným pocením aj. Takto pak mohou vznikat opruzeniny nebo jiné iritační dermatitidy a kožní onemocnění. Sami víme, že nám hrozí podráždění kůže a opruzeniny z potu v parném létě, kdy dlouho sedíme a cestujeme dopravními prostředky. Můžeme těmto nepříjemným kožním problémům předcházet používáním krému Dermaguard, který již svým názvem "ochránce kůže" napovídá o co se jedná.

Krém Dermaguard aktivně napomáhá prevenci a podporuje kůži v přirozeném procesu hojení u proleženin a souvisejících problémů s podrážděním kůže. Dalším významným pomocníkem v ochraně kůže může být při používání rovnátek, protéz, ortopedických pomůcek nebo punčoch. U nehybných pacientů poskytuje maximální možnou ochranu kůže při styku s latexovými podložkami nebo rukavicemi ošetřujícího personálu aj. Ochranu kůže doporučujeme u starších pacientů u nichž dochází k rozvoji bolestivosti a zarudnutí kůže způsobené pocením v oblastech pod a kolem prsou, nebo v jiných částech těla, kde dochází k záhybům kůže. Pacienti onemocnění diabetem nebo s onemocněním srdce trpí suchou kůží. Tito lidé mohou využít vlastností Dermaguardu "ochránce kůže", který je zároveň bohatý i na výživné látky. Běžným používáním Dermaguardu je zabráněno pocitu suché kůže. U malých dětí je vhodný proti plenkové dermatitidě. Ošetřením pokožky Dermaguardem může kůže normálně dýchat a po blokaci dráždivých látek se stav zlepšuje. Kožní onemocnění z macerace pokožky je běžným používáním Dermaguardu výrazně potlačeno.

Dermaguard je tedy hypoalergenní a nemastný ochranný krém, který chrání pokožku před širokou škálou škodlivých prvků a jehož důsledným používáním jsou kožní alergie, kontaktní ekzém a dermatitida omezeny vzniknout. Je ideálním produktem pro každého, kdo chce aby jeho kůže byla chráněna a zároveň chce mít pěknou a zdravou pokožku v dobré kondici.